Jaką wersję FL STUDIO wybrać? (poradnik)

Dodano 3.2.2022

To pytanie pojawia się bardzo często i na dobrą sprawę nie ma na nie jednoznacznej i właściwej odpowiedzi. Postaramy się przedstawić zalety każdej z wersji i przybliżyć różnice występujące między nimi.

 

Producent oferuje 4 wersje:

FL STUDIO 20 FRUITY

Pierwszą i najtańszą wersją FL STUDIO jest wersja Fruity. Odpowiednia dla osób chcących tworzyć melodie i beaty. Umożliwia korzystanie z Piano Rolla i innych podstawowych funkcji, ale ma również jedno zasadnicze ograniczenie – w tej wersji nie ma możliwości rejestracji clipów audio, co w przypadku produkcji muzyki może być dużym ograniczeniem.

FL STUDIO 20 PRODUCER

Kolejną wersją jest Producer, czyli pełnoprawna wersja FL STUDIO dająca dostęp do wszystkich możliwości programu i bardzo dużej ilości narzędzi niezbędnych przy produkcji i obróbce dźwięku. Jest to również pierwsza wersja dająca dostęp do dożywotniego upgrade’u do kolejnych edycji oprogramowania – co w przypadku większości innych programów DAW jest płatne. Wersja ta jest odpowiednia dla wszystkich chcących cieszyć się pełną funkcjonalnością oprogramowania, jednocześnie korzystających np. z pluginów innych producentów lub dla użytkowników wyznających zasadę „less is more” skupiających się przede wszystkim na dobrym poznaniu i pełnym wykorzystaniu dostępnych pluginów w ograniczonej ich liczbie.

FL STUDIO 20 SIGNATURE

Wersja FL STUDIO Signature posiada również wszystkie możliwości jakie daje nam program, ale ma też zdecydowanie więcej pluginów, które oferuje Image Line. Jest to znacznie lepiej wyposażona wersja dająca producentowi bardzo dużą ilość narzędzi do wykorzystania w produkcji.

FL STUDIO 20 ALL PLUGINS

W przypadku wersji All Plugins mamy do czynienia z wersją Signature zawierająca w sobie wszystkie dostępne pluginy. Warto poświęcić trochę czasu by zapoznać się z każdą z wtyczek, jej możliwościami i tym co oferuje żeby być w stanie określić czy wersja Signature będzie wystarczająca czy warto zainwestować w All Plugin Bundle.

Ważną informacją jest że wtyczki dodane do wersji All Plugins można wykorzystywać tylko w programie FL STUDIO.


Każda z wersji dostępna jest w wersji pudełkowej jak i elektronicznej.

Należy też zwrócić uwagę, że wersje pudełkowe nie zawierają w sobie żadnego dysku przenośnego lub pendrive’a z instalatorem, a jedynie kartę z kluczem licencyjnym do zarejestrowania na stronie. Pudełko w tym przypadku ma charakter kolekcjonerski.

Kompletne porównanie wszystkich wersji i zawartych w nich pluginów znajdziecie pod linkiem: https://soundstation.pl/pl/fl-studio-20-porownanie-edycji

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z FL STUDIO? Zachęcamy do zakupu kursów Musoneo: https://bit.ly/3nSj6tG 

Mamy nadzieję, że ten krótki opis, pomógł Wam w wyborze odpowiedniej wersji.


 

UWAGA! - Producent udostępnia do ściągnięcia za darmo wersję FREE TRIAL, która pozwoli sprawdzić nam czy workflow, interfejs i sam program nam odpowiadają.

POBIERZ: https://www.image-line.com/fl-studio-download 

FL STUDIO POLSKA

ul. Warszawska 164
05-082 Latchorzew
biuro@soundstation.pl

Prowadzisz sklep i chcesz zostać autoryzowanym sprzedawcą FL STUDIO?

napisz na:  biuro@soundstation.pl


Oficjalna strona polskiego dystrybutora IMAGE-LINE (FL STUDIO)

COPYRIGHT © 2019 BY SOUNDSTATION Sp. Z O.O. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

POLECAMY TEŻ:

Sprzęt studyjny od MIDIPLUS

https://midiplus.pl

Kontroler midi JOUE

 https://joue.pl

Kontrolery MIDI FIGHTERS:

https://djtechtools.pl

Instalacje audio:

https://audio-instalacje.pl

Inteligentne pianina:

https://smartpiano.pl

Band in a Box:

https://bandinabox.pl

SOUND STATION:

https://soundstation.pl

MIKROFONY STUDYJNE:

https://boya.pl