FAQ

2

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Masz pytania o FL Studio? Sprawdź nasze najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi lub

napisz na [email protected]

1. Jak sprawdzić jaką wersję programu aktualnie posiadam?

Wystarczy wejść w zakładkę HELP a następnie ABOUT w prawym rogu menu programu a następnie kliknąć przycisk ABOUT. W otworzonej zakładce pojawi się informacja o posiadanej wersji.

2. Gdzie mogę kupić upgrade do wyższej edycji programu (np. z Producer do Signature)?

Upgready można zakupić tylko bezpośrednio na stronie producenta (https://www.image-line.com/) po zalogowaniu się na swój profil. Płatności można dokonać np. za pomoca karty.

3. Czy to prawda, że kupując program FL STUDIO dostaję możliwość dożywtoniej darmowej aktualizacji?

Tak. Wszyscy klienci, którzy zakupią FL Studio 20 otrzymają dożywotnio możliwość pobierania darmowych aktualizacji. Darmowe aktualizację upoważniają każdego klienta do wszelkich aktualizacji FL Studio w przyszłości w odniesieniu do zakupionej wersji (Fruity, Producer, Signature Bundle, ALL Plugin Bundle).

Przykładowo, wszyscy posiadacze FL Studio 20 będą mieli prawo do aktualizacji w pełni funkcjonalnej wersji FL Studio 21 i kolejnych, całkowicie za darmo!

4. Jak aktywować/uruchomić po raz pierwszy program?

Najpierw zainstaluj program z pendrive lub strony producenta (zalecana opcja). Po instalcji program działa w trybie demo (np. nie możesz zapisać swoich utworów). Aby go aktywować musmy zarejestrować się na stronie producenta (jeśli już mamy tam konto to wystarczy się zalogować).

Po rejestracji należy dodać zakupiony klucz licencyjny (znajduje się na karcie z liceną- 20 znaków). Następnie należy aktywować swój program klikając w prawym górnym menu programu zakładkę "HELP" następnie "About" i tam zalogować się danymi do konta założonego na stronie IMAGE LINE. Po wszystkim należy uruchomić program ponownie i możemy działać.

5. Czy mogę zainstalować program na kilku komputerach?

Tak.  Producent  jest rozsądny i rozumie, że prawdopodobnie masz jeden lub więcej komputerów domowych, laptop i prawdopodobnie również jeden w pracy. Możesz także mieć komputery z systemem Windows i MacOS. Używanie pojedynczej licencji na wielu komputerach I systemach operacyjnych jest w porządku. Pod warunkiem, że jesteś jedyną osobą korzystającą z FL Studio, wtyczki lub innego zakupionego oprogramowania.

Najlepszym sposobem zapewnienia tego jest zainstalowanie FL Studio na koncie osobistym (nie „Wszyscy użytkownicy”). Tak, wiele instalacji jest OK, gdzie jesteś jedynym użytkownikiem.
 
Ta opcja nie dotyczy firm, organizacji ani szkół, muszą oni zakupić wersję z wieloma licencjami.


NADUŻYCIE:

Pamiętaj, że nadużywanie tego przywileju nie będzie tolerowane. 

W przypadku wykrycia więcej niż jednej osoby korzystającej z tej samej licencji, licencja na oprogramowanie może zostać cofnięta, a konto dezaktywowane a sprawa zgłoszona do odpowiednich służb (zobacz naszą umowę licencyjną użytkownika końcowego).

OSTRZEŻENIE:

Nie tylko uniemożliwiamy dzielenie się aktywacją FL Studio ze znajomymi, ale jest to szczególnie zły pomysł, ponieważ nie można w przyszłości kontrolować, komu ją przekazują. Widzieliśmy przypadki licencji kończącej się w Internecie i próby instalacji 10.000 po zamknięciu konta. Gdy twoja licencja będzie „na zewnątrz”, szybko się rozprzestrzeni.

6. Czy mogę odsprzedać lub przekazać licencję?

Nie.  Polityka producenta programu w tej sprawie jest jasna. Licencja jest przypisana do użytkownika od chwili rejestracji na stronie image-line.com i od tej pory nie ma zgody na zmianę właściciela. Licencja nie może być odsprzedawana i przekazywana innym użytkownikom.

7. Jak zaktulizowac program do najnowszej wersji?

Aktualizacja programu jest naprawde prosta. Pod tym linkiem filmik z instrukcją: https://youtu.be/F1_ksqb-Fxk

8. Jaką wersję programu wybrać?

FL Studio jest dostępne w czterech wersjach: FL Studio Fruity Edition, Producer Edition, Signature Bundle oraz FL Studio All Plugins Bundle (Signature+ wszystkie wtyczki). Te wersje są dostępne jako pudełkowe lub do pobrania. Na tej stronie znajdziesz dokładne porównanie edycji, które pomoże Ci podjąć dezycje:

https://soundstation.pl/pl/fl-studio-20-porownanie-edycji

9. Czy mogę przed zakupem przetestwać program?

Tak. Na stronie producenta dostępna jest wersja demo. Link tutaj: https://www.image-line.com/downloads/flstudiodownload.html

10. Zapomniałem hasła do swojego konta na stronie image-line.com

Jeśli zgubiłeś hasło do FL Studio, odwiedź stronę logowania i wybierz opcję „Nie pamiętasz hasła? (Forgot your password?)”.

Twój adres e-mail logowania to adres e-mail użyty do zakupu lub rejestracji oprogramowania Image-Line. Jeśli adres występuje w bazie to właśnie na ten adres zostanie wysłany link do zresetowania hasła.

11. Zapomniałem hasła i adres email, na który zakładałeś konto nie jest już aktywy.

Jeśli straciłeś hasło i nie masz już dostępu do powiązanego adresu e-mail na swoim koncie Image-Line, musisz wykonać następujące czynności:

a. Utwórz nowe konto Image-Line.

b. Prześlij prywatny Bilet Wsparcia (support ticket)- z konta Image-Line na stronie image-line.com

c. W zgłoszeniu do pomocy technicznej należy podać szczegółowe informacje, w tym informacje dotyczące oryginalnej rejestracji / zamówienia, w tym:

- Stary adres e-mail.
- Stary adres pocztowy.
- Nazwa użyta w oryginalnej kolejności.
- Twój numer identyfikacyjny zamówienia (jeśli jest dostępny).
 
Podane informacje wykorzystamy do zlokalizowania Twojego oryginalnego konta. Po potwierdzeniu podanych informacji połączymy poprzednie konto z nowo utworzonym kontem Image-Line.

Tutaj pełna instrukcja: https://support.image-line.com/action/knowledgebase/?ans=98

12. Czy mogę zwrócić zakupiony program/klucz licencyjny?

Zgodnie z obowiązującym prawem dot. sprzedaży treści cyfrowych od momentu otrzymiania licencji drogą elektroniczną nie ma możliwości odstąpienia od umowy kupna. Jeżeli więc otrzymałeś już swoją licencję od sklepu gdzie dokonałeś zakupu nie ma mozliwości dokonania zwrotu.

Jeżli kupiłeś program w wersji pudełkowej to masz możliwość jego zwrotu tylko w przypadku jeżli nie otworzyłeś pudełka i nie zarejestrowałeś otrzymanego klucza/licencji na stronie producenta. W przypadku naruszenia oryginalnego opakowania (otworzenia) tracisz możliwość zwrotu.

Jeżeli nie jesteś zdecydowany na zakup programu zachęcamy do jego przetestowania (bez zakupu)- patrz pkt. 9. 

13. Jakie są wymagania systemowe programu?

Program nie potrzebuje dużych zasobów aby działać. Wiadomo jednak, że im lepszy komputer tym płynniej działa program. Szczegółowe wymagania możesz sprawdzić tutaj: https://www.image-line.com/downloads/flstudiodownload.html