Jaki jest jeszcze inny w miarę łatwy Daw???

Forum o innych programach typu Digital Audio Workstation (np. Ableton Live, Logic Pro, Pro Tools)
Awatar użytkownika
Daggy0
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 10

Jaki jest jeszcze inny w miarę łatwy Daw???

10 paź 2012, 19:16

Ja tworzę na razie tylko na Fl Studio, ale wkrótce chciałabym przenieść się na inny program. Znam Ableton, Pro Tools, Cubase, Acid Pro, Logic Pro. Który z tych (lub nie wymieniowych przeze mnie) jest w miarę łatwy i można go ogarnąć???
Z góry dzięki za odp :)
Jakby co to sorry za zły prefiks ;)
Awatar użytkownika
K0R1N
FL Studio User
FL Studio User

Re: Jaki jest jeszcze inny w miarę łatwy Daw???

10 paź 2012, 19:16

music 2000 na psx :P
Awatar użytkownika
Drumaholic
FL Studio User
FL Studio User

10 paź 2012, 19:19

Ableton jest prosty jak drut, tylko trzeba trochę pokombinować. Jak coś, to pisz pw, to pomogę Ci z Jego ogarnięciem. Mogę długo odpisywać, więc się nie zrażaj. Logic jest na maca, więc z góry odpada, jeśli nie chcesz wydać x tysięcy złotych polskich na samą platformę.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2012, 19:23 przez Drumaholic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Daggy0
FL Studio User
FL Studio User

10 paź 2012, 19:23

I-Luminate pisze:Ableton jest prosty jak drut, tylko trzeba trochę pokombinować. Jak coś, to pisz na gg, to pomogę Ci z Jego ogarnięciem. Logic jest na maca, więc z góry odpada, jeśli nie chcesz wydać x tysięcy złotych polskich na samą platformę.

Wielkie dzięki :) Jak będę miała jakieś pytania dotyczące Abletona to do cb napiszę :)
Awatar użytkownika
7Days
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

11 paź 2012, 21:39

Polecam fla.
Awatar użytkownika
TRANE
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11

12 paź 2012, 01:02

Ableton faktycznie najłatwiejszy. Powiem szczerze, że opanowałem go 2 tyg bez żadnego problemu po trzyletniej
praktyce w FL Studio. Oczywiście nie na poziomie weteran, ale poważnie, wykonanie utworu nie sprawiało żadnego
problemu. Cubase jest na moje oko trochę nieintuicyjny ze względu na sposób ładowania wtyczek (w starszych
wersjach) Reason to raczej odpada, bo wtykanie kabli w odpowiednie gniazda to coś więcej niż tylko wczytywanie
wtyczek z listy (ale jest też alternatywa tego sposobu) :P Dużo lepszym wyborem jest FL Studio, no ale tak.. wciąż
nie jest to Logic Pro i jego klasowe efekty (tak to jest sarkazm) Nie zawahałbym się ani przez chwile jeśli miałbym kupować.
Maestro
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

22 paź 2012, 13:17

Jak nie wiesz jak rozpocząć pracę w Abletonie to polecam ten kanał: http://www.youtube.com/user/heksmaestro
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11

22 paź 2012, 14:37

Odpowiedz sobie wpierw na jedno zasadnicze pytanie: czy warto tracić czas na ogarnianie innego DAWa, w czym FL Ci nie wystarcza i czy na pewno inne DAWy spełnią Twoje wymagania. Chyba, że dopiero zaczynasz i chcesz wypróbować różne opcje a nie 'przesiadać się' to tak, dobrze jest spróbować czegoś innego, ale jeśli jest inaczej, to pomyśl ile nowych rzeczy stworzyłabyś w czasie, który przeznaczysz na uczenie się nowego programu. ;)
a.trax
FL Studio User
FL Studio User

05 lis 2012, 08:02

Ja przesiadłem się z FLa na Studio One i ten DAW polecam. Niesamowita prostota i wygoda obsługi. Może nie jest doskonały (choć brakuje mu niewiele:) ) ale się prężnie rozwija, twórcy S1 cały czas słuchają sugestii użytkowników i wprowadzają unowocześnienia. Przykład - bardzo mi brakowało nagrywania w czasie rzeczywistym tak jak jest to w abletonie, właśnie wychodzi darmowa aktualizacja 2.5 która to umożliwia (będę mógł wywalić frutkowego edisona) plus wiele innych nowych opcji. Ale musisz sprawdzić sam czy ci będzie odpowiadał :]

zobacz jak wygląda aktualizacja do 2.5
http://www.youtube.com/watch?v=8lBZOeXz53k
qwe234
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 9.1

14 sty 2013, 12:15

Odświeżę trochę stary temat i dodam coś od siebie.

Pierwszy raz z programem FL S. spotkałem się w 2004 roku, miałem okazje dorwać wtedy wersje oznaczona numerem 5.
Jak na tamte czasy, gdy zajmowałem się jeszcze mixem nie produkcja, program zrobił na mnie duże wrażenie (jak na tamte czasy po przejściu z Traktora). Dwa lata później w dłoniach znalazło się tekturowe pudelku, a w środku Ableton noszący miano Live 5.2.
Oby dwa programy na tamtym etapie dawały te samem możliwości, różniły się budowa, ale i stylistyka pracy wiec postanowiłem uczyć się ich obu.

Obecnie wykorzystuje obydwa programy do produkcji w zależności od tego co chce osiągnąć i jak mi wygodniej dotrzeć do celu.
Jeśli ktoś mówi ze Ableton jest łatwy, myli się, jest wizualnie dosyć prostym programem, HUD jest bardzo intuicyjny i lepiej rozbudowany niż w FL`u jednak czas czas który jest potrzebny na poznanie całego programu jest dużo większy niż w przypadku FL`a. Obecnie Ableton daje nam większe możliwości na samym starcie, wiadomo siły programów można wyrównać za pomocą wtyczek, jednak po co wydawać zbędnie pieniądze (no chyba ze ściągacie wtyczki, czego nie polecam, gdyż sam denerwuje się gdy ktoś kradnie moja prace). Numerek Suite 8.3 Abletona, który obecnie posiadam zawiera w standardzie 9 instrumentów i 39 efektów warzy ponad 2GB, przy czym FL 10, który ma dograny standardowy zestaw sampli warzy lekko ponad 500mb. Sama waga plików programu świadczy o jego możliwościach i potencjale.

Obecnie na rynku pokazała się 9 cześć z serii Live.

Przy zakupie programu polecam wybrać v.8 i wykonać darmowy update, odziedzicz się na tym trochę pieniędzy (wersja 8 jest obecnie o 25% tańsza)

Wróć do „Inne DAWy”