FL Studio 12

Informacje ze świata muzyki
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11

Re: FL Studio 12

05 kwie 2014, 20:15

Changelog uwzględnia pewnie zmiany w porównaniu 10 a 11, nie biorąc pod uwagę wersji między nimi jak 10.10, tak więc sporo rzeczy tam się pojawiało zanim wyszła okrągła jedenastka.

Temat jest o 12 a nowych wiadomość nadal brak a nie chce mi sie grzebać po redditach i postach na oficjalnym forum, pozostaje czekać na jakieś grubsze oficjalne info prosto od IL.
Awatar użytkownika
AhmadMurfatlar
FL Studio Helper
FL Studio Helper
Kontaktowanie:

07 kwie 2014, 16:31

Udało mi się nagrać innym programem film o wymarzonej automatyzacji:
1) możliwość swobodnego i dosłownego rysowania krzywej (0:25)
2) możliwość rysowania krzywej z przyciąganiem snap w zależności ustawionej wartości kwantyzacji (0:40)
3) rysując na środku prostej linii dowolną krzywą poziom końcowy zostaje taki jak na początku. Poziom końcowy nie jest zależny ostatniej narysowanej kropki (0:27)
4) możliwość kopiowania - jak wcześniej już wspominałem - wielu punków jednorazowo (nie pojedyncze kropki jak w FL)
5) kopiowanie fragmentu waveformu kopiuje również automatyzację (1:52)
6) możliwość przenoszenia automatyzacji na inne ścieżki (1:23)
7) możliwość nagrywania automatyzacji za pomocą kontrolera lub myszki (nie pokazane na filmie, bo zapomniałem)
i inne.

Myślę, że to są podstawowe sprawy a FLowi jakoś daleko do tego.

Awatar użytkownika
TRANE
FL Studio User
FL Studio User

08 kwie 2014, 11:25

Nie wiem jak jest w Windows 7 ale w 8 jest zakładka Performance w Menedżerze Zadań i można tam
włączyć widok każdego procesora logicznego. Zobacz 20s.

Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

15 kwie 2014, 09:30

Pojawiła się wersja alpha dla zarejestrowanych użytkowników IL, którzy wcześniej coś kupili, tak więc pozostaje czekać na youtube albo leak.
Awatar użytkownika
SZ jak SZFETER
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: Owszem

15 kwie 2014, 09:56

Ohoho to zaraz sobie ściągnę tą alphę!

http://www.image-line.com/documents/new ... 1397526733
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2014, 10:27 przez SZ jak SZFETER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mayk3l
FL Studio User
FL Studio User

15 kwie 2014, 10:20

belothar pisze:Pojawiła się wersja alpha dla zarejestrowanych użytkowników IL, którzy wcześniej coś kupili, tak więc pozostaje czekać na youtube albo leak.

Nic nie kupiłem a pobrałem i używam
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

15 kwie 2014, 12:58

No to beka bo nie mogę znaleźć linka do pobrania
Awatar użytkownika
Mayk3l
FL Studio User
FL Studio User

15 kwie 2014, 18:40

http://www.image-line.com/documents/new ... 1397526733

Click here to log into your account and access the FL Studio 12 Alpha forum.
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

15 kwie 2014, 22:56

You are not authorised to read this forum.
Awatar użytkownika
Mayk3l
FL Studio User
FL Studio User

15 kwie 2014, 23:22

No a zalogowałeś się ?
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

16 kwie 2014, 08:26

Raczej.
Awatar użytkownika
SZ jak SZFETER
FL Studio User
FL Studio User

16 kwie 2014, 08:30

Joł byki jako, że mam konto n a IL i kupiłem FLa mogę wrzucić na jakiś hosting instalkę tej alphy.

EDIT: Już złapałem pierwszego buga! Przycisk do otwierania Miksera włącza Browser a przycisk Browsera otwiera Mikser :P
Awatar użytkownika
Jarus
FL Studio User
FL Studio User

16 kwie 2014, 09:20

Też pobrałem bez problemów. Btw nie mogę się połapać co gdzie jest. Nie widzę nawet gdzie jest podział na play song / patern. Fajnie, że na głównym panelu jest przycisk multilink to controlers. Widzę, że od razu to co wstawiam w step sequencerze przenosi się automatycznie do piano rolla. Sporo zmian wizualnych w tej testowej wersji, ciekawe co pokaże ta finalna.
Awatar użytkownika
53nseye
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11.1.1 SB Oryginał

16 kwie 2014, 10:14

Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

16 kwie 2014, 12:58

@Up dzięki.

Ładnie to wygląda, na pewneo lepiej niż dotychczasowy design. Pare ciekawych rozwiązań ale umiejscowienie pewnych przycisków (np. okno wyboru patterna) trochę mylące tak samo jak ikona przełączania pattern/song. Czekam na kolejne wersje.
Awatar użytkownika
SZ jak SZFETER
FL Studio User
FL Studio User

16 kwie 2014, 16:51

Double up.
Sensej, Ty to jesteś gość! :P

Powie mi ktoś jak się dodaje nowe wtyki? Channel>New>Add one już nie istnieje.
Awatar użytkownika
Jarus
FL Studio User
FL Studio User

16 kwie 2014, 17:00

Nie wiem jak z paska, ja zawsze dodaję w step sequencerze klikając na ścieżkę z samplem i "insert".
Awatar użytkownika
AhmadMurfatlar
FL Studio Helper
FL Studio Helper
Kontaktowanie:

16 kwie 2014, 23:53

@TRANE, dzięki, sprawdziłem i zobaczyłem, że procesor wykorzystywany jest w całości - wszystkie rdzenie pracują na wersji 10.10

---
FL 11.5 Alpha
-Sprawdziłem dwa razy dla pewności ten sam spory projekt na wersji 10.10 i najnowszym demie. Nowa wersja wcina mi 5% więcej procesora. Nie wiele, ale to oznacza tylko tyle, że mam pewność co do tego, że rdzenie pracują w obu przypadkach (bo inaczej byłaby większa różnica) oraz że nowy FL jest widocznie nieco cięższy. 5% może nieraz być nam potrzebne, ale oddajemy je nowemu designowi lub może wina leży po stronie nie dopracowanej jeszcze wersji.
-poza większymi zmianami jak: ułatwieniami do live i nowych kafelkowych kontrolerów MIDI, które pojawiły się w wersji 11, poza nowym designem w wersji 11.5 aplha zostały wprowadzone lub zamienione funkcje jak te, które wymienił teraz Jarus, SZFETER, belothar (nie ma add channels, inaczej z pattern/song, okno wyboru patterna) + inne jak Multiple drag and drop audio, przerobiony browser i takie tam, to nie ma dalej żadnych konkretnych zmian. Znaczy się to wszystko jest w jakimś sensie konkretne, ale poza tymi akcjami live (i tak nie w tej najnowszej wersji) nie ma nic nowego co byłby niezbędne. Zwykłe zmiany kosmetyczne, które mogą coś ułatwiać, ale osobiście tego na razie nie odczuwam, bo raczej chodzi o to w nowej wersji by w rzeczach oczywistych gubić się jak dziecko zaczynające pracę z FL. W końcu nowy design - konieczność przyzwyczajenia się (ale bez przesady). Jednak ogólnie to się z wyglądu również cieszę.
Wypunktuje jeszcze kilka rzeczy:
- grupy w browserze są okay, ale ciężko się mi przyzwyczaić, żeby z niego wybierać i wpinać wtyczki do miksera. Muszę je teraz przeciągać z lewej do prawej do miksera lub PPM i automatycznie wysłać (zawsze pierwszy wolny slot od góry). Wolałem tradycyjne menu w mikserze, z którego miałem w kilku kolumnach wszystkie pluginy. Tu i tu jest alfabetycznie, ale wzrokowo miałem już zapamiętane w jakiej kolumnie i na jakiej wysokości leży dany plugin. W browserze trzeba wertować długą kolumnę z góry na dół. W tradycyjnym menu z pluginami w mikserze widzę, że wyświetlają się FL-owe wtyczki, nie zauważyłem jednak możliwości dodania standardowo tam również osobno doinstalowanych i o to w tym punkcie mi chodzi.

- spoko, że są markery w piano roll (może były już w 11?)

- drobiazg, ale nie działa skrót w SS Shift+→ lub← żeby przemieścić linie klocków

- spoko, że może być wyświetlane kilka VSTi jednocześnie

- niektóre ikonki skrótowe otwierające mikser, SS, ... są poodwracane w funkcjonalności (otwiera nie to co trzeba) a skrót do piano roll wywala mi błąd (bez wyświetlenia Piano rolla)

- problemy w przypadku niektórych pluginów, w których to granie za pomocą klawiatury możliwe jest tylko wtedy, gdy plugin jest zaznaczony weszły na wyższy poziom. Obecnie muszę zaznaczyć (np. kliknąć ramkę VSTi) i najlepiej nie ruszać myszką, bo mogę stracić możliwość grania.

Poza tym, że większość życzyła sobie od dawna odświeżenia GUI, to nie zostały ruszone spełnione inne ciekawe punkty, które się wymienia. Zmyłka z pattern/song i wio nowa wersja, hehe:D ciekawe co będzie w 13
Awatar użytkownika
Mayk3l
FL Studio User
FL Studio User

17 kwie 2014, 11:42

Najbardziej pasowałby mi browser z bitwiga: zakładka sample, zakładka wtyczki i mini wyszukiwarka.

Nigdy nie rozumiałem czemu w FLs prawie cały browser jest zawalony folderami, których nikt nigdy nie otwiera.
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

17 kwie 2014, 11:57

inne jak Multiple drag and drop audio

To jest chyba najważniejsza funkcja w nowej wersji, przecież to tak intuicyjne i logiczne, że troche to dziwne, iż teraz dopiero IL na to wpadło. Dodawanie audio do projektu w ilości więcej niż 5 to była katorga.

Najbardziej pasowałby mi browser z bitwiga: zakładka sample, zakładka wtyczki i mini wyszukiwarka.

Browser z Bitwiga ma jedną irytującą wadę - wtyczki VST wyświetlane są zgodnie ze strukturą folderów zamiast jako jedna lista po przeskanowaniu, dlatego muszę otwierać kilka zagnieżdżonych folderów żeby dotrzeć do samego pliku wtyczki (przykład: BitterSweetV3/Contents/Win32/BitterSweetV3.dll) co jest na dłuższą metę irytujące, choć wynika to w pewnym stopniu z mojego bałaganiarstwa.

Nigdy nie rozumiałem czemu w FLs prawie cały browser jest zawalony folderami, których nikt nigdy nie otwiera.

Otóż to. Oprócz własnych folderów z samplami i od święta otwieranym 'packs' i 'recorded' nie korzystam z żadnych defaultowych folderów, trochę to dziwne.

Czytając opinie na forum Image-Line i tutaj mam wrażenie, że gdyby dać każdemu z nas skille w programowaniu i utworzyć zespół developerów to bylibyśmy w stanie zrobić znacznie lepszego FLa pod kątem producenta, bez zbędnych fajerwerków i totalnie niepotrzebnych rzeczy dodając smaczki poprawiające funkcjonalność. :)

Wróć do „News”