Oferta wykonania miksu / masteringu

Ogłoszenia dotyczące życia forum oraz współpracy i kupna/sprzedaży
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0 zakupiona
Lokalizacja: Anglia
Posty: 1371
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:18

Oferta wykonania miksu / masteringu

15 lut 2012, 02:02

Już raz się ogłaszałem ale tym razem ogłaszam się na serio, dlatego poprosiłem aby temat mi przypięto. Otóż mogę przeprowadzić wykonanie miksu i/lub masteringu bardzo dobrej jakości. Sam jestem producentem od 2 lat, sam robię miks i mastering własnych utworów więc jeśli chcecie sobie wyrobić zdanie na temat moich umiejętności oraz ostatecznego ofektu jaki osiągam to zachęcam do przesłuchania kilku moich utworów na http://www.soundcloud.com/maver

Podaję pełną specyfikację mojego sprzętu.

Hardware:

- Intel Core i7 3,0 GHz
- 12 GB RAM
- 2 TB HDD
- Window 7 64-bit
- Interface Audio AVID M-box
- Monitory KRK Rokit 8
- Słuchawki Sennheiser HD 598
- Klawiatura Axiom 61

Software:

- FL Studio 10 XXL (legal)
- KOMPLETE 8 Ultimate (legal)
- Spectrasonic Omnisphere 1.5 (legal)
- Izotope Ozone 5 (legal)

Jeśli więc są osoby na forum które mają skończony kawałek ale nie czują się zbyt pewnie przy ostatecznym ustalaniu poziomów głośności, equalizacji śladów, kompresji, limitingu, panoramie stereo, używaniu efektów typu reverb, delay, itp. itd. zapraszam do współpracy.

Zrobię co mogę, na ile pozwoli mi sprzęt oraz doświadczenie. Dodam również, że tym razem to nie jest ogłoszenie charytatywne i pobieram skromne opłaty; ale bez paniki - ja nie jestem Abbey Road Studio i nie wezmę 5000 zł za jeden utwór. W rzeczywistości będą to symboliczne opłaty i jestem pewien, że każdy będzie mógł sobie pozwolić na moje usługi za kieszonkowe otrzymane od rodziców.

Chętnych zapraszam do kontaktu przez gg: 6545140W jaki sposób przygotować utwór do miksu?

- KAŻDY instrument musi być na osobnym kanale miksera. Stopa, haty, pady, leady, wszystko musi zostać ostatecznie wyrenderowane do osobnych wave'ów. Wyjątkiem od reguły może być sytuacja kiedy np. zlayerowałeś dwie stopy, bądź dwa pady czy leady, bądź uzyskałeś jeden dźwięk przy pomocy kilku innych i bardzo chcesz aby pozostał nierozdzielny. Jednak wiedz, że wtedy odbierasz mi pole manewru, ale to twój wybór.

- NAZWIJ WSZYSTKIE ŚCIEŻKI na mikserze w jasny i przejrzysty sposób: LEAD 1, LEAD 2, BASS, itd...

- AUTOMATYZACJE GŁOŚNOŚCI które regulują względną głośność instrumentu pomiędzy sekcjami powinny być wyłączone, np. kiedy bass gra ciszej podczas zwrotki a głośniej podczas refrenu. Takie automatyzacje są mi nie potrzebne ponieważ ja sam określę, czy w danej chwili coś powinno grać głośniej czy nie, a w dodatku użyję do tego innych narzędzi (może to być np. kompresja). Natomiast automatyzacje FADE IN / FADE OUT na wejściach, przejściach, bridge'ach, i zakończeniach muszą pozostać ponieważ jest to integralna część aranżacji. Ja nie będę przecież wiedział gdzie i jak chcesz żeby dźwięk leadu narastał bądź malał.

- AUTOMATYZACJE FILTRÓW powinny pozostać włączone ponieważ praca filtrów jest często integralną składową aranżu (wszelkie cut-off'y na build-upach, itp.). Niemniej do ciebie należy decyzja które filtry pozostawisz, a które wyłączysz.

- FILTRY jako takie, które zmieniają barwę oraz charakter a często też dynamikę dźwięku muszą pozostać włączone, np overdrive'y, cabinety, phasery, flangery, waveshapery, granulizery, distortion, lo-fi, formnant, wah-wah, itd. Jeśli je wyłączysz i wyślesz mi surowy ślad to ja nie będę w stanie odtworzyć tego dźwięku tak jak ty to zrobiłeś.

- PANORAMA powinna być zresetowana dla wszystkich instrumentów, chyba, że masz jakieś fragmenty gdzie celowo przesuwasz instrument w panoramie dla uzyskania określonego efektu, np. efekt radiowy w jednej słuchwce, albo automatyzacje mono / stereo - ich również nie wyłączaj. Ponownie - są to integralne elementy aranżacji, sposób w jaki napisałeś utwór.

- EQUALIZERY które podkolorowują dźwięki aby lepiej leżały w miksie powinny zostać wyłączone. Pozwól mi samemu ocenić, czy jakieś ślady wymagają equalizacji.

- STEREO ENCHANCERY które wywołują efekt stereo wyłącz. Ja zajmę się ostatecznym ustaleniem co i jak szeroko powinno grać.

- KOMPRESORY i LIMITERY, ścieżki muszą być wolne od kompresji i limitingu, powyłączaj je zatem, z jednym wyjątkiem. Jeśli masz jakieś kompresory lub limitery na sidechain'ie które wywołują efekt pompki to pozostaw je włączone. Znów - pompka jest elementem aranżacji i do ciebie należy ustawienie oraz zachowanie jej parametrów.

- REVERB to szczególny efekt i generalnie powinien pozostać wyłączony. Mam własne reverby świetnej jakości którymi wzbogacę miks. Niemniej znów pytanie - czy robiłeś gdzieś jakieś automatyzacje związane z charakterem pogłosu które są częścią aranżacji? Np. stopniowe zwiększanie głośności reverbu na przejściu? W takich przypadkach cały reverb na kanale musi zostać aktywny.

- DELAY generalnie musi być włączony ponieważ zwyczajnie jest częścią kompozycji instrumentu. Tym bardziej jeśli dotyczą go jakieś automatyzacje.

- PODSUMOWUJĄC wszystko to co jest integralną częscią utworu powinno pozostać włączone, praca filtrów, rytmiczne zmiany głośności, fade in/out, filtry stylizujące, itd. Natomiast wyłączeniu podlegają wszystkie efekty o których chcesz aby zostały wyregulowane przeze mnie. Zastanów się więc bardzo dokładnie i zbadaj każdy kanał pod kątem wtyczek jakie na nim posiadasz oraz automatyzacji jakie masz na playliście. Które z nich powinny pozostać? Zdecyduj.

Zrób listę rzeczy którą chciałbyś mieć wykonaną na miksie. Daj mi jak najwięcej informacji o śladach. Jeśli chcesz aby pianino miało ładny długi reverb, gitara miała większy pazur, wokal został odszumiony, perkusja miała wyraźniejszy atak, czy też smyczki grały po lewej albo stopa była bardziej w mono napisz o tym w pliku tekstowym i dołącz do miksu. Im więcej uwag tym lepiej ponieważ utwór ma ostatecznie odpowiadać twojej wizji. Może masz pomysł o którym myślałeś ale nie byłeś w stanie go zrealizować ze względu na brak umiejętności albo odpowiednich narzędzi? Dołącz informację o tym a ja spróbuję ci pomóc.

Jeśli robisz w FLu to podczas eksportowania ścieżek do wave'ów wpisz nazwę plików "_" czyli podkreślnik. W ten sposób wyeksportowane pliki będą nosiły krótkie przejrzyste nazwy, ponieważ FL tworzy nazwy plików dodając właśnie podkreślnik przed ich nazwami z kanałów. Eksportując sprawdź ustawienia jakości wave'ów. Generalnie proponuję eksportować w 16-bitach ponieważ tworzy to pliki o możliwie najniższej objętości. Ale jeśli chcesz możesz wyeksportować je w 24-bitach. Licz się jednak z tym, że będą dwa razy większe. Zwróć uwagę na opcję "Split mixer tracks" - ona musi być włączona. Natomiast szczególnie uważaj, aby opcja "Save ACIDized" była kategorycznie wyłączona bowiem jest wadliwa i często tworzy uszkodzone wave'y których nie da się usunąć z dysku.
Po eksporcie sprawdź czy wyrenderowane zostały wszystkie pliki. Czasem FL szaleje i coś gubi. Następnie znajdź oraz usuń ścieżkę Master oraz Send a także wszystkie te ślady które pochodzą z kanałów zbiorczych. One są nie potrzebne. Policz i upewnij się, że masz wszystkie ślady o takich samych nazwach jak w FLu. Następnie załaduj je do nowego projektu i odtwórz wszystko jeszcze raz. Często na tym etapie okazuje się, że coś poszło nie tak. Może to być np. nie zresetowana panorama, jakaś zapomniana automatyzacja albo wyłączony filtr. Jeśli po wysłuchaniu do końca jesteś pewien, że utwór brzmi tak jak chciałeś i jest odpowiednio przygotowany możesz zacząć szukać hostingu który pomieści gigabajty danych. W jakiej formie mi to przyślesz jest mi obojętne. Czy to będzie jeden zip z 1 GB czy 5 plików podzielonych zipem na mniejsze części nie ma znaczenia. Zrób tak jak ci wygodnie.

Ważna rzecz - dołącz do śladów utwór w mp3 z miksem wykonanym wcześniej przez ciebie. Wiedząc co próbowałeś osiągnąć będę miał ułatwione zadanie.

Wykonanie miksu w zależności od ilości ścieżek zajmuje mi zwykle od 1 do 3 dni.

W jaki sposób przygotować utwór do masteringu?

Mastering to ostateczna forma poprawy jakości oraz głośności miksu i przeprowadza się go na jednym pliku wave stereo wyeksportowanym w możliwie najwyższej jakości. Mastering to końcowa walka o decybele, panoramę i wyrazistość miksu, ale nie jest to proces który potrafi naprawić źle brzmiący miks. Dlatego sam downmix powinien już brzmieć tak jakby był po masteringu. Zrozumcie, że na tym etapie wszystko jest już zmiksowane do jednego pliku i nie ma możliwości regulacji poszczególnych instrumentów a to oznacza, że co zostało skopane w miksie już takie pozostanie. Jeśli stopa brzmi płasko, pianino jest za cicho a bass jest za mocno w stereo to tego nie da się już naprawić. Dlatego należy dbać o jakość miksu tak jakby masteringu miało nigdy nie być. Zanim wyślecie mix do masteringu dajcie sobie jeszcze dzień lub dwa aby wasze uszy odpoczęły i ostatecznie zdecydujcie czy utwór was zadowala. Ucho się męczy i to co dzisiaj brzmiało jakoś, jutro może brzmieć jakoś inaczej.

HEADROOM jest to pojęcie oznaczające pozostawienie przestrzeni w głośności utworu. Nie ma tu żadnej reguły, ale przyjmuje się, że downmix powinien być na poziomie około -6 dB. Robi się to po to aby pozostawić pole do manewru kompresorom. A w żadnym razie poziom głośności nie może dobijać lub przewyższać 0 dB.

Tak przygotowany downmix wysyłamy mi i czekamy 1 do 2 dni.
Awatar użytkownika
dmxovskyyy
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 9.0 XXL
Lokalizacja: Radom
Posty: 1593
Rejestracja: 03 paź 2010, 14:49

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

15 lut 2012, 16:46

Komputer to istny zderzacz hadronów;o
Każdego gatunku się podejmiesz? Mam paru czarnuchów co potrzebują zmiksować ich rapsy, także mogę Cię polecić.
Awatar użytkownika
Tranceangel
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 9.0 i 10.09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szcz-ewo/Ż-ów (WLKP)
Posty: 1267
Rejestracja: 14 sie 2010, 20:56

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

15 lut 2012, 17:22

:O Wow

Pisząc tak musisz oferować dość profesjonalne usługi, a za takie zazwyczaj ludzie liczą sobie kase :P szacun dla ciebie za oferte, ja nie skorzystam bo nie widze takiej potrzeby ;D (jak narazie)
Z drugiej strony jestem ciekaw jak i co zrobisz z utworami które ci nadeślą, także pożyjemy i zobaczymy czy naprawde dobrze przeprowadzisz mix i mastering oraz czy w ten sposób zwiększysz atrakcyjność dźwiękową owych utwórów :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0 zakupiona
Lokalizacja: Anglia
Posty: 1371
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:18

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

15 lut 2012, 18:26

dmxovskyyy, oraz cała reszta, jeśli znacie kogokolwiek kto potrzebowałby usług miksu lub masteringu to nie wahajcie się rozdawać moje namiary. Podejmę się absolutnie każdego gatunku. Nie boję się żadnego ryzyka, tak jak mówisz, mam zderzacz hadronów, wszelkiej maści narzędzia do obróbki dźwięku jakie tylko sobie zażyczysz, pasję oraz umiejętności. Zaczynam działalność na serio.
Daniel__20
FL Studio User
FL Studio User
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Posty: 162
Rejestracja: 28 wrz 2009, 12:22

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

15 lut 2012, 19:05

Naver ode mnie masz całkowite poparcie. Sam się zgłosze do Ciebie za kilka tygodni z skończonym projektem.
Zawisza
FL Studio User
FL Studio User
Lokalizacja: Łomża
Posty: 88
Rejestracja: 01 paź 2011, 20:06

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

17 lut 2012, 19:30

Ohoho ;) Już wiem kto będzie miksował mi płytę (już wkrótce) :P
FisHHer
FL Studio User
FL Studio User
Posty: 30
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:28

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

21 lut 2012, 16:26

Ile Bierzesz za jeden utwór??
Awatar użytkownika
Kubomil
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Posty: 154
Rejestracja: 27 kwie 2011, 15:34

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

12 maja 2012, 16:26

Ile za minutę utworu z wokalem? : )
tsar
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 7
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:26

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

08 lut 2013, 20:21

Podobają mi się dwa remiksy twoje castle i saturn jestes w stanie je mi udostępnić,
Awatar użytkownika
muzyk1989
FL Studio Helper
FL Studio Helper
Posty: 578
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:31

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

25 lut 2013, 10:46

a ja uderzę z innej beczki. Co prawda masz wspaniały komputer i niesamowite wtyczki, natomiast myślę że jak każdy producent chciałbyś skorzystać z niesamowitych możliwości jakie dają hardware'owe dodatki: procesory, preampy etc. Czy myślałeś, skoro chcesz to robić na poważnie, o dofinansowaniach z UE i urzędu gminy/miasta? Dostać to jest niezwykle łatwo (każdy urząd ma jasno określoną kasę na takie cele i MUSI ją wydać) a są to niemałe sumy. UE daje 40 000 a UG 20 000. Warunek? Założenie działalności gospodarczej i utrzymanie jej przez rok. Nie musi się to wiązać z zakontraktowanymi odbiorcami i umowami za wykonaną pracę. Masz tylko płacić przez rok ZUS (12 * 400zł) i tyle. Zostawiam Cię z tą myślą - ja już kombinuje w tym zakresie.
Awatar użytkownika
aoskdoc
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11
Płeć: Mężczyzna
Posty: 423
Rejestracja: 06 lip 2013, 05:29

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

14 paź 2013, 08:27

muzyk1989 pisze:a ja uderzę z innej beczki. Co prawda masz wspaniały komputer i niesamowite wtyczki, natomiast myślę że jak każdy producent chciałbyś skorzystać z niesamowitych możliwości jakie dają hardware'owe dodatki: procesory, preampy etc. Czy myślałeś, skoro chcesz to robić na poważnie, o dofinansowaniach z UE i urzędu gminy/miasta? Dostać to jest niezwykle łatwo (każdy urząd ma jasno określoną kasę na takie cele i MUSI ją wydać) a są to niemałe sumy. UE daje 40 000 a UG 20 000. Warunek? Założenie działalności gospodarczej i utrzymanie jej przez rok. Nie musi się to wiązać z zakontraktowanymi odbiorcami i umowami za wykonaną pracę. Masz tylko płacić przez rok ZUS (12 * 400zł) i tyle. Zostawiam Cię z tą myślą - ja już kombinuje w tym zakresie.


O tym samym myślę, ale trzeba poczekać do 2014 na nowe dofinansowania , co nie ?
Awatar użytkownika
WeedBeats
FL Studio User
FL Studio User
Posty: 88
Rejestracja: 28 lis 2012, 20:01

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

14 paź 2013, 15:30

O tym samym myślę, ale trzeba poczekać do 2014 na nowe dofinansowania , co nie ?


nie czekaj do 2014 bo tylko do końca tego roku dają kase na tej zasadzie o której napisał muzyk1989 a od przyszłego roku już tylko w formie pożyczki wiec spiesz się i pilnuj czy przypadkiem teraz nie ma "okienka transferowego" na składanie podań.
Awatar użytkownika
Impakt
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: Live 9
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WWA
Posty: 1125
Rejestracja: 07 sty 2012, 13:51

Re: Oferta wykonania miksu / masteringu

14 paź 2013, 15:36

musisz mieć skończone zarządzanie jak chcesz dofinansowanie.

btw maver, działasz jeszcze?

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Użytkownicy online: 4 :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 3 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (507) było online 05 paź 2015, 11:52
Liczba postów: 127477
Liczba tematów: 27627
Liczba użytkowników: 33787
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: sebix12PL
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin