Mophine to w istocie potężny pain-killer!

Dodano 22.1.2020

Morphine to potężny addytywny syntezator wyróżniający się logiczną i elastyczną zarazem architekturą, która umożliwia tworzenie dowolnych barw. Możesz to robić poprzez ręczne kształtowanie harmonicznych lub poprzez importowanie dowolnej próbki i jej resyntezę do postaci 1 z 4 niezależnych głosów. 

Synteza addytywna to jeden z najbardziej pożądanych metod emulowania prawdziwych instrumentów oraz tworzenia całkowicie nowych dźwięków. Ten rodzaj syntezy jest jednak trudny w implementacji, zarówno pod względem technicznym, jak i konceptualnym, wymaga przy tym skomplikowanych obliczeń i dużej mocy obliczeniowej.

Morphine zmienia zasady gry!

Morphine wprowadza niewielką rewolucję do świata syntezy addytywnej. Wymagające niewiele mocy obliczeniowej CPU algorytmy, pozwalające zachować ciepłą barwę bez utraty detaliczności dźwięku, a także elastyczna architektura stawiają Morphine w czołówce syntezatorów w swojej klasie.

Wnętrze Morphine

Co sprawia, że Morphine to rewolucyjny instrument? Już tłumaczymy.

Oparty na 128 harmonicznych silnik syntezy Morphine jest w pełni zoptymalizowany do tworzenia wysokiej jakości, ciepłego dźwięku, poruszających ziemię barw basowych oraz krystalicznie czystych wysokich częstotliwości. 

Bazując na skomplikowanych 32-bitowych przeliczeniach, bez wewnętrznego samplingu i związanej z nim szumu interpolacji, Morphine zachowuje „analogowy” charakter.

Oscylatory są także zoptymalizowane pod kątem szybkiej modulacji amplitudy i częstotliwości, co zapewnia precyzyjne odwzorowanie barwy.

Oscylatory to nie jedyny element Morphine, który sprawia że brzmi tak znakomicie. Dzięki nieskończonej liczbie ‘migawek’ kombinacji harmonicznych i możliwości przyporządkowania innego ustawienia dla każdej nutki, możesz tworzyć barwy, które brzmią realistycznie i są zrównoważone w całym zakresie klawiatury. 

Ponadto, istnieje możliwość płynnego przenikania pomiędzy czterema źródłami genezy dźwięku za pomocą wbudowanych obwiedni lub zewnętrznego kontrolera MIDI. W połączeniu z czterema niezależnymi, wielopunktowymi obwiedniami modulacyjnymi, które można przyporządkować wielu parametrom, daje to możliwość uzyskania dowolnego dźwięku – dokładnie takiego, jaki sobie wyobrazisz. 

Osoby z zacięciem sound-designerskim zapewne docenią fakt, że Morhpine oferuje funkcję unisono oraz modulację szerokości impulsu dla filtrów / filtracji grzebieniowej samych harmonicznych, co pozwala tchnąć jeszcze więcej życia w dźwięk. 

Resynteza

Zainspiruj się! Resynteza pozwala zapisać spektrum dowolnej próbki dźwiękowej w celu precyzyjnej emulacji prawdziwych instrumentów lub jako punkt startowy do tworzenia czegoś całkowicie nowego, przy wykorzystaniu wbudowanych narzędzi edycyjnych. W przeciwieństwie do innych addytywnych syntezatorów, resynteza w Morphine daje pełną kontrolę nad brzmieniem, co sprawia że re syntezowane dźwięki do złudzenia przypominają oryginalne próbki. 

FL STUDIO POLSKA

ul. Warszawska 164
05-082 Latchorzew
biuro@soundstation.pl

Prowadzisz sklep i chcesz zostać autoryzowanym sprzedawcą FL STUDIO?

napisz na:  biuro@soundstation.pl


Oficjalna strona polskiego dystrybutora IMAGE-LINE (FL STUDIO)

COPYRIGHT © 2019 BY SOUNDSTATION Sp. Z O.O. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

POLECAMY TEŻ:

Sprzęt studyjny od MIDIPLUS

https://midiplus.pl

Kontroler midi JOUE

 https://joue.pl

Kontrolery MIDI FIGHTERS:

https://djtechtools.pl

Instalacje audio:

https://audio-instalacje.pl

Inteligentne pianina:

https://smartpiano.pl

Band in a Box:

https://bandinabox.pl

SOUND STATION:

https://soundstation.pl

MIKROFONY STUDYJNE:

https://boya.pl