Używanie efektów podczas nagrywania vs nakładanie efektów na suchy wokal - dziwna różnica

Jeśli masz problem z programem, nie rozumiesz pewnych funkcji - pisz
Regulamin forum
Drogi użytkowniku!

Jeśli Twój problem zostanie rozwiązany uprzejmie prosimy o dodanie prefisku ROZWIĄZANY poprzez edycję swojego postu.
scott
FL Studio User
FL Studio User

Używanie efektów podczas nagrywania vs nakładanie efektów na suchy wokal - dziwna różnica

27 lis 2017, 12:33

Witajcie, mam problem i zagwozdkę, googlowałem już zagraniczne fora i niczego się nie doszukałem i nie potrafię wyjaśnić tego faktu. Postaram się to opisać w miarę klarownie, nagrywałem sobie wokale z efektami w 2 różne sposoby.

1. Efekty wsadzone na kanał którym też nagrywam wokal, więc efekty były już w nagraniu i nie da się nimi manipulować itd. - no średnia opcja

2. Nagrywanie na innym kanale i podłączenie go od razu do drugiego kanału gdzie są wszystkie efekty, w ten sposób wokal nagrywa się surowy a efekty można dowolnie zmieniać.

Użyłem dokładnie tego samego kanału z efektami, ustawienia były identyczne, wokal nagrałem też za jednym podejściem w obu powyższych scenariuszach, wszystko wskazuje na to że powinny one być identyczne... otóż nie są. Wokal z opcji numer 2 jest znacznie cichszy, może czymś jeszcze tonalnie też się różni i teraz pytanie - jak to jest możliwe i co spowodowało tą różnice, skoro ustawienia są identyczne? Czy gdy nagrywa się już z efektami nałożonymi to one podczas nagrania jakoś na siebie oddziałują i przez to jest głośniej? Bo innego sensownego wytłumaczenia nie potrafię wymyślić, a to też jest takie średnie bo przecież chyba mimo tego że FL daje nam już nagrany record z efektami w nim to sam sobie gdzieś tam w procesach zapisał surowy wokal który nagraliśmy, bo tak to przecież działa.
Awatar użytkownika
NewToneMr
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 12

Re: Używanie efektów podczas nagrywania vs nakładanie efektów na suchy wokal - dziwna różnica

12 gru 2017, 00:33

W sumie tylko nagrywalem gitare i nie sprawdzalem tych roznic ale jest pare kwestii...
W mixerze gdy z jednego kanału na drugi wysyłasz sygnał jest dodatkowy pokretło głośności (a dokladnie pokretła bo sa one dwa), nie mowie tu o pionowych suwakach,chodzi o pokretło do ilości wysyłanego sygnału (coś w stylu DRY/WET, domyślnie pokretła są ustawione wszędzie na 78% )
Kolejna rzecza jest to ze efekty przewaznie zmieniają głośność chociażby w przypadku samego "reverbu" ( u mnie co prawda reverb ścisza sygnał)
Ale mam pytanie...jak bardzo sygnał jest ściszony znaczy jaka jest różnica ?

Wróć do „Obsługa programu”