Mono Challenge IV

Awatar użytkownika
MonoMike
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0.9 XXL Bundle

Mono Challenge IV

24 wrz 2013, 14:58

WITAM PO RAZ KOLEJNY WYZNAWCÓW KOSMICZNYCH CZĘSTOTLIWOŚCI

Najwyższa pora na uruchomienie kolejnego wyzwania które tradycyjnie różnic się będzie od poprzednich formą.
Długo rozmyślałem nad koncepcją czwartego Challenge'u i dotarło do mnie, że warto jest w pewnym stopniu odświeżyć coś co z niewiadomych przyczyn wykrzaczyło się śmiercią naturalną na forum.

Mowa tu o "Wirtualnym Studio" autorstwa Maver'a którego wielu nowych użytkowników może nie pamiętać, który niestety zaprzestał już działalności na zacnym FL Forum, choć mam nadzieję że jeszcze kiedyś tu powróci.

Reaktywuję podobny wątek z szacunku dla jego wiedzy i umiejętności oraz dlatego, że tak jak ja chciał przysłużyć się użytkownikom dając szansę na wypróbowanie czegoś nowego co zaowocowałoby podszkoleniem się w zakresie realizacji oraz inżynierii dźwięku.
To tyle smarowania drodzy słuchacze, przejdźmy do rzeczy.

Zabawa tym razem polega na wcielenie się w leniwego Realizatora Dźwięku.

Obrazek

Siedząc w swoim zasyfionym studio nagraniowym, nudząc się niemiłosiernie, spoglądasz na ścianę chwały na której wiszą platynowe płyty zdobyte przez Twoich podopiecznych którym to realizowałeś nagrania. Jak zwykle nic Ci się nie chce bo po co się wysilać, robota sama pewnie przyjdzie. I czekać długo nie musisz. Błądząc myślami w niepokalanych odmętach kosmosu słyszysz znajomy dźwięk skrzynki mailowej. "-Kuźwa znowu coś chcą" myślisz i otwierasz pocztę. Czytając treść maila uśmiechasz się pod nosem.

xdmisio_1999xd pisze:czesc. szlyszalam ze robisz fajne bity i mozesz mi pomoc w zrobieniu zmiksowania i masterinku bo jak ogladalem duzo turtuali na joł tube to za trudno i nie umiem jeszcze tak dobrze. sciagnalem ostatnio fruity loopsa z chomika i kraka i zrobilm taka piosenke. sa stronki z fajnymi dzwiekami typu fszzzz i przesterami typu tremolo i ja sciagnalem takie skrzypce i ulozylem, koledzy mowia ze super ale mi jeden kolega dj powiedzial ze nie ladnie gra to i slyszalem ze ty umiesz zrobic masterink. zalanczam zalancznik w zalanczniku. prosze pomuz. pozdrawienia z katowic

ZALONCZNIK NOWY WAV 24 BIT 44100HZ

Mimo treściwej treści zawartej w treści, przypominając sobie swoje początki w latach 80, analogowe kompresory i igły wyskakujące z rowków przy tłoczeniu winyli przy najmniejszym przesterowaniu postanawiasz pomóc młodemu dobrze zapowiadającemu się producentowi z Polski...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I w tym miejscu wkraczacie WY drodzy realizatorzy. Waszym zadaniem będzie wykonanie wszystkich niezbędnych zabiegów w celu zmiksowania śladów które przesłał wam kolega z Katowic czyli ustalenie głośności śladów, poprowadzenie panoramy, equalizacja, kompresja, pogłosy, opóźnienia, przesterowania, wysyłki, automatyka, filtry.... Wszystko ma zabrzmieć jak w profesjonalnym studio nagraniowym. Pamiętajcie, że jesteście profesjonalistami i nie jest ważne czy pracujecie z xdmisio_1999xd (lol) czy James'em Hetfield'em.
Swoją pracę zawsze wykonujecie na najwyższym poziomie.

UWAGA! WYMAGANE JEST UŻYCIE TYLKO WTYCZEK POCHODZĄCYCH Z FL STUDIO !UWAGA

Dlaczego?
Dlatego że wraz z plikiem mp3/wav który wyeksportujecie wymagane będzie załączenie w załączniku załącznika z plikiem .FLP waszego projektu do wglądu dla każdego uczestnika zabawy. Ma to na celu połączyć przyjemne z pożytecznym, jesteśmy tu po to aby wzajemnie się od siebie uczyć ;)
Jednak aby zabezpieczyć się przed plagiatem i ściąganiem z innych użytkowników

-PLIKI .FLP UMIESZCZAMY DOPIERO 5 PAŹDZIERNIKA-

W moje urodziny :)

Mam nadzieję że chętnych nie zabraknie.
Więc pozostaje mi życzyć Wam wszystkim powodzenia!

~MM
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11

Re: Mono Challenge IV

24 wrz 2013, 17:16

Biore się za to ale rozczarowałem się lekko, bo w czalendżu nie ma żadnych ścieżek perkusyjnych, które wprowadziłyby różnorodność w podejściu do miksu i podniosły poziom trudności.
Awatar użytkownika
MonoMike
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

24 wrz 2013, 17:49

Belo nie przejmuj się, w V Challenge będziesz miał co robić ;)

Tymczasem dajmy też szansę mniej rozgarniętym w fl.
Awatar użytkownika
AhmadMurfatlar
FL Studio Helper
FL Studio Helper
Kontaktowanie:

25 wrz 2013, 00:39

Trochę bieda z niektórymi samplerami orkiestry, bo często są z góry poustawiane specyficzne sustainy, czy pogłosy wynikające raczej z pomieszczenia, niż z charakteru instrumentu. Do tego są też rozstawione w panoramie. Niby zgodnie z układem typowej orkiestry, ale ja tam wolałbym suchsze próbki, aby mieć wpływ na wszystko od zera. W przypadku ścieżki z perkusjonaliami mamy do czynienia z typowym stemem, na którym zamieszczone są dźwięki z danej grupy. Jest to na tyle ascetyczna ścieżka, że w sumie spoko, ale skąd na ścieżce pogłos brzmiący jak flutter echo?

W wolnym czasie podejdę do miksu, bo to dla mnie najprzyjemniejsza rzecz za jaką zabieram się, gdy odpalam program. Melodia i harmonia 40-45[s] skojarzyły mi się z czymś dominikańskim:p. Pizzicato mnie irytuje, ale to chyba już taki Twój styl, że często ich używasz. I wyjące skrzypce, ale nawet ładne:D Oczywiście gadam sobie co mi ślina na język przyniesie, bo podchodząc do sprawy od właściwej strony, to zadaniem podejmujących się miksowania jest zmiksować bez względu na preferencje muzyczne.

Co powiecie na to, że zrobiłem import audiosów do programu, ściszyłem bas, skrzypce trochę też i wydaje mi się, że gotowe? Źle ze mną?:D

Pozdro
Awatar użytkownika
TRANE
FL Studio User
FL Studio User

25 wrz 2013, 09:40

AhmadMurfatlar pisze:Co powiecie na to, że zrobiłem import audiosów do programu, ściszyłem bas, skrzypce trochę też i wydaje mi się, że gotowe? Źle ze mną?:D

Pozdro

Myślałem, że tylko ja ogłuchłem. Zrobiłem to samo i też mi się wydaje spoko.
Potem jednak zacząłem pichcić po swojemu, żeby tylko się wyróżniało.
Awatar użytkownika
MonoMike
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

25 wrz 2013, 16:15

Karwasz twarz faktycznie nie wyzerowałem panoramy i nie zwróciłem uwagi na zmienioną obwiednię, mój błąd.

Dzisiaj podmienię paczkę na taką jaką być powinna, czyli od typowego xdmisio_1999xd więc uprasza się o zaniechanie prac nad aktualnymi śladami!

Wybaczcie moje niechlujstwo i nieprofesjonalizm, postaram się wam to odwdzięczyć wymuszając na was godziny miksu w piekielnych udrękach, pocie czoła na kolanach w psychofizycznej agonii

:*
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

25 wrz 2013, 20:44

To lipa bo już skończyłem miks i wysłałem do masteringowców od Klycha.
:(
Awatar użytkownika
SZ jak SZFETER
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: Owszem

26 wrz 2013, 05:46

Mam w pyte roboty ale spróbuję. Teraz jest znacznie mocniejsza konkurencja niż w poprzednim czelendżu.
Awatar użytkownika
MonoMike
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

26 wrz 2013, 18:27

Kolega podesłał nowe ślady, zaloncznik wedle obietnicy poprawiony.
Zapraszam!
Awatar użytkownika
Aley&Oshay
FL Studio User
FL Studio User

28 wrz 2013, 14:15

wrzuć to na jakieś zippy albo cokolwiek bo zasysa mi 8 kb/s i aż się odechciało.
Awatar użytkownika
MonoMike
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

12 paź 2013, 16:31

Temat stanął w miejscu, czyżby się wam odechciało?
Awatar użytkownika
Madkay
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10

15 paź 2013, 17:47

Dobra zacznę pierwszy:

Szału nie ma,lecz coś tam wyskrobałem.

Bez miksu:

Z miksem:

Czy dałbym radę osiągnąć/wyciągnąć więcej z tego utworu? Stwierdzam,że tak ale brak czasu robi swoje;/

No i następne pytanie czy mi się chciało? Chciało ale nie było jakieś tam mega spuścizny przy tym bo,ponieważ,ścieżki wav były w bardzo dobrym stanie,nie trzeba było (według mnie) dużo przy nich grzebać.

Oceniajcie,hejtujcie po prostu: Piszta co chceta :D

Projekt:
http://www22.zippyshare.com/v/64723416/file.html
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0 zakupiona

16 lis 2013, 23:05

Wyście chyba wszyscy na głowę upadli jeśli wydaje wam się, że tam nie ma nic do roboty.

Witam po dłuższej nieobecności. Zajrzałem tu bo jestem młodą i kontaktową osobą, szukającą pracy w pełnym energii i prężnie rozwijającym się zespo... a nie, to nie CV.

Ściągnąłem sobie tą paczkę tak dla beki i wrzuciłem do FLa.

AhmadMurfatlar pisze:Co powiecie na to, że zrobiłem import audiosów do programu, ściszyłem bas, skrzypce trochę też i wydaje mi się, że gotowe? Źle ze mną?:D

Tak.

TRANE pisze:Myślałem, że tylko ja ogłuchłem. Zrobiłem to samo i też mi się wydaje spoko.

Niestety, nie tylko ty ogłuchłeś.

Madkay pisze:Chciało ale nie było jakieś tam mega spuścizny przy tym bo,ponieważ,ścieżki wav były w bardzo dobrym stanie,nie trzeba było (według mnie) dużo przy nich grzebać.

Nie wiem jak cię zbesztać, nie mam pomysłu.

belothar pisze:Biore się za to ale rozczarowałem się lekko, bo w czalendżu nie ma żadnych ścieżek perkusyjnych, które wprowadziłyby różnorodność w podejściu do miksu i podniosły poziom trudności.

Chcesz podniesienia poziomu trudności a idę o zakład, że nawet tych ścieżek które są nie potrafiłbyś poprawnie wypoziomować.

Jak ja widzę takie komentarze to aż płakać się chce. Czy wy naprawdę nic nie słyszycie? Nie słyszycie jak jest sucho? Jak panorama jest całkowicie rozwalona i trzeba instrumenty poukładać w przestrzeni? Nie słyszycie jak kontrabas pływa jak pijany i trzeba go skompresować? To samo ze skrzypcami? Tam jest burdel na kółkach. Jak ktoś może powiedzieć, że w sumie to wszystko jest ok?

A to co zrobił Madkay to jeszcze POGORSZYŁ surową wersję. Jak to jest w ogóle możliwe?

Macie tu surową wersję (z limitingiem) i mój miks (też z limitingiem). W surowej wersji wyrównałem głośność (tylko suwakami, bez kompresji) żeby jedne instrumenty zbytnio nie zasłaniały drugich. Inaczej porównanie obu wersji byłoby trudne.

KLIKAJCIE DOWNLOAD BO TRACKI SĄ PRYWATNE I WAM NIE ODTWORZY.

Surowy:
https://soundcloud.com/maver/mix-challange-iv-raw/s-FCXV4

Maver mix:
https://soundcloud.com/maver/mix-challange-iv/s-kSsPm

Serio nic nie dało się zrobić?

EDIT:

https://drive.google.com/file/d/0B46Spc ... sp=sharing

A dla tych którzy mają problem z porównywaniem odsłuchując "na zmianę" dodaję plik z przygotowanymi obiema ścieżkami w FLu. Ściągnijcie i otwórzcie zipa w FLu, a potem przełączajcie się między jedną drugą ścieżką.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0 zakupiona

17 lis 2013, 00:21

A tu wrzucę jeszcze mix Trane'a bo chłopak zrobił to bardzo dobrze ale "on nie będzie wrzucał bo to jest słabe i nie ma sensu". Za mocno poszedł w trance jak zwykle i zmienił mocno charakter utworu, ale i tak zrobił to sto razy lepiej niż wszyscy tutaj razem wzięci.

https://app.box.com/s/35ji72xlrgqrvh89yq2e

Miał gotowy mix i nie chciał się nim podzielić, dlatego jest głupi i ma wszy w dupie.

Ilu z was jeszcze ma gotowe mixy i nie chce ich pokazać?

Wróć do „Challenge”