Wirtualne Studio - Część 2

Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0 zakupiona

Wirtualne Studio - Część 2

29 lis 2012, 11:39

Kolejna częśc zabawy. Tym razem będzie trudniej. Można powiedzieć - to już głęboka woda. Tak się składa, że uzyskałem pozwolenie na użycie fragmentu utworu z albumu który jakiś czas temu miksowałem i masterowałem.

Album nazywa się "Epizod" a wykonawcą jest Sacza i on posiada wszystkie prawa własności do zamieszczonego tu fragmentu utworu "Waleczni 1945". Więcej informacji o nim i jego muzyce znajdziecie na FB: http://www.facebook.com/SaczaProjekt

Jest to muzyka metalowa i to może stanowić dla niektórych barierę nie do pokonania. Z drugiej strony pokaże to kto z was ma prawdziwe zadatki na inżyniera dźwięku i po prostu lubi grzebać w kawałkach, a kto nie jest w stanie słuchać niczego oprócz muzyki własnego gatunku. Żadnego z podejść oczywiście nie potępiam - po prostu to zadanie wyłoni wasze prawdziwe predyspozycje.

Materiał był nagrywany jakiś czas temu i choć autor jest utalentowany to były to jego pierwsze nagrania i jakość produkcji od strony technicznej pozostawia duże pole do popisu dla mikserów. Nagranie odbyło się w warunkach domowych przy użyciu codziennych narzędzi i jakość nie jest zadowalająca. Dodatkowo autor użył materiałów archiwalnych z wywiadów z kombatantami drugiej wojny światowej, które muszą zostać wplecione w utwór. Dlatego w tym odcinku zmieniamy lekko zasady.

Na potrzeby obecnego zadania dozwolone są wszystkie wtyczki jakie posiadacie. Ograniczeń nie ma. Wyciągajcie najcięższe artylerie. Utwór potrzebuje poważnego potraktowania - efekt ma być jak najlepszy, ponieważ autor jest tu na forum i osobiście będzie oceniał wasze rezultaty. Waszym zadaniem jest nie tylko miks ale też ogólny mastering. Należy przeprowadzić wszelkie niezbędne equalizacje, odszumianie, kompresje i wszystko co uznacie za słuszne. Jak poprzednio efekty wrzucajcie na SoundCloud w przynajmniej 160 kbs z możliwością downloadu.

DOWNLOAD 240 MB, 24 pliki WAVE, 16-BIT

Prosiłbym też abyście tym razem zgłaszali swój udział w tym temacie - dla czysto poglądowych celów.

Powodzenia
Maver
Sacza
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: FL STUDIO 10

Re: Wirtualne Studio - Część 2

29 lis 2012, 12:13

Życze owocnej zabawy.
Awatar użytkownika
7Days
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

29 lis 2012, 21:05

Tym razem się zgłaszam, co bym miał motywację do ukończenia projektu.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0 zakupiona

01 gru 2012, 21:54

I co? Naprawdę nikt już nie ma ochoty? Miałem w planach dalsze cześci ale widzę, że zainteresowanie jest raczej znikome. Więc chyba na tym poprzestaniemy.
Awatar użytkownika
Drumaholic
FL Studio User
FL Studio User

02 gru 2012, 09:48

Ja również zgłaszam chęć udziału.
mario1990
FL Studio User
FL Studio User

02 gru 2012, 17:52

Też biorę udział. Ale znów pewnie pod koniec znajdę czas.

BTW Jak to było w "Wasza muzyka" to wiecej osób to obejrzało, a tu mało kto zagląda, a być może są osoby które by wzięły udział ale nie wiedzą o tym. Może da się wysłać wiadomość promującą temat do wszystkich forumowiczów? :P
Sacza
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: FL STUDIO 10

10 gru 2012, 16:09

Witam jak zabawa ? Są już jakieś rezultaty ?
TaZmusicProduction
FL Studio User
FL Studio User

30 gru 2012, 21:22

Podbijam temat.
Długi czas u was nie gościłem, wracam i biorę się za robotę.
Część pierwszą przebrnąłem ale już za późno na zamieszczanie rezultatów, biorę się za kolejną.
Chwała Ci Maver za ten wątek i materiały szkoda że tak małe zainteresowanie tematem, użytkownicy nie wiedzą ile tracą.
Pozdrawiam

Wróć do „Challenge”