Rzucam wyzwanie ! "The Very end of You"

Awatar użytkownika
FL FAN
FL Studio User
FL Studio User

Rzucam wyzwanie ! "The Very end of You"

05 lis 2012, 18:42

Stwórz swoją wersję wybranego utworu Jarre'a !

Będziesz konkurował ze mną ::)

Tutaj można odsłuchać mój poziom jeśli o naśladowanie Jarre'a chodzi:
Magnetic Field (JMJ inspiration)

Czas do końca miesiąca.
Forumowicze ocenią kto wywiązał się lepiej z zadania.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0 zakupiona

Re: Rzucam wyzwanie ! "The Very end of You"

05 lis 2012, 19:12

Chcesz podjąć walkę w moim ulubionym gatunku muzycznym?

Podnieść, czy nie podnieść? Tą rękawicę?
Awatar użytkownika
FL FAN
FL Studio User
FL Studio User

05 lis 2012, 20:00

Maver pisze:Chcesz podjąć walkę w moim ulubionym gatunku muzycznym?

Podnieść, czy nie podnieść? Tą rękawicę?

Mów od razu który utwór wybierasz :D
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

05 lis 2012, 20:14

Oczywiście taki, na którym polegniesz. :)

PS. Wątpię żebyś nawet odtworzył melodię bezbłędnie. :)
Awatar użytkownika
FL FAN
FL Studio User
FL Studio User

05 lis 2012, 20:25

Ja miałem na myśli abyś wybrał utwór sobie.

Maver pisze:
PS. Wątpię żebyś nawet odtworzył melodię bezbłędnie. :)

Nie masz szacunku dla przeciwnika - błąd. (to jak w karate, nie można nigdy lekceważyć przeciwnika) :D

Melodia nie jest problemem, każdy ułoży choćby ze słuchu, chodzi o pomysłowość i własną aranżację, bo kopii nie robi się przecież dokładnie.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 20:29 przez FL FAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

05 lis 2012, 20:28

Wszystko wskazywało na to, że robimy ten sam utwór, a nie dwa różne. To co to za wyzwanie...?

EDIT: Życzę powodzenia przy układaniu Oxygene 2 ze słuchu. To oczywiście nie jest niemożliwe ale przekonasz się, że nie łatwe gdy zaczniesz...
Awatar użytkownika
FL FAN
FL Studio User
FL Studio User

05 lis 2012, 20:31

Maver pisze:Wszystko wskazywało na to, że robimy ten sam utwór, a nie dwa różne. To co to za wyzwanie...?

Moje wyzwanie polega na tym aby ktoś wybrał sobie jakiś utwór Jarre'a i nagrał go wedle swojej aranżacji.

Ja zrobię to samo z innym utworem, a forumowicze po zapoznaniu się z oryginałami będą w stanie ocenić pomysłowość tych którzy podjęli się przeróbki utworów Jarre'a. To wszystko. Skoro lubisz tę muzykę to zapraszam do rywalizacji - zdrowo pojmowanej, a nie na zasadzie "kto kogo zniszczy" bo to zabawa i tylko tak należy to pojmować.

Maver pisze:EDIT: Życzę powodzenia przy układaniu Oxygene 2 ze słuchu. To oczywiście nie jest niemożliwe ale przekonasz się, że nie łatwe gdy zaczniesz...

No utwory Jarre'a do lekkich łatwych i przyjemnych nie należą, zwłaszcza gdy chodzi o ich powtórne aranżowanie.
Awatar użytkownika
Ikarus
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 10

05 lis 2012, 20:37

Lepszym pomysłem chyba jednak będzie robienie tej samej piosenki bo wtedy jest co porównać ....takie wyzwanie to o kant d*py rozbić .
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

05 lis 2012, 20:39

Ale ja cię chciałem tak tylko... w żartach zniszczyć. :D Ja mam szacunek dla oponenta i dlatego abyś mógł nawiązać jako tako równą walkę proponuję ściągnąć nuty. Albo od razu midi.

Nie, serio. No offence. Myślałem już kiedyś nad zrobieniem JMJ lecz nie miałem impulsu, a teraz dałeś mi dobry powód, zwłaszcza, że mogę z kimś pokonkurować. Niemniej namawiam na Oxygen 2 - to skomplikowany kawałek i daje duże pole do popisu. Poza tym taki konkurs jak proponujesz to nie konkurs. Równie dobrze możnaby rzucić hasło "wybierzmy najlepszy remiks z działu Remixy" i tyle.
Awatar użytkownika
FL FAN
FL Studio User
FL Studio User

05 lis 2012, 21:02

Maver pisze:Ale ja cię chciałem tak tylko... w żartach zniszczyć. :D Ja mam szacunek dla oponenta i dlatego abyś mógł nawiązać jako tako równą walkę proponuję ściągnąć nuty. Albo od razu midi.

Traktujesz mnie jak jakiegoś gnojka co ma 25 lat i w życiu na oczy nie widział Jarre'a ? Wiem że te utwory co tu wrzuciłem nie święcą przykładem ale to tylko namiastki moich możliwości również to dlatego że nie umiem FL tak się posługiwać jak Wy. Poza tym to demo i nic tu nie można zrobić. Jeszcze się wiesza kur...stwo i wszystko się sypie. Komputer jest stary jak świat itp. Z trudem odtworzyłem jeden kawałek ze starych taśm, ten co na początku podałem i to nie jest to samo jeszcze.

My się chyba nie rozumiemy....
Ja większość życia parałem się utworami Jarre'a i mam te nagrania na taśmach szpulowych, choć to było dawno, nie sądzę aby ktoś miał ze mną szanse. No chyba że jeden znajomy jeszcze z liceum (zbudowaliśmy takie urządzonko do robienia prostych loopów nawet) ale nie wiem co on teraz robi. Miał bzika na punkcie Jarre'a. Utwór który podałeś dla mnie nie jest trudny, gdy mam prawdziwy sprzęt, a nie wirtualne gałki. Jestem staroświecki. Z racji tego, że dziś żadnego sprzętu już nie mam to jedynie albo zrobimy po jakimś utworku Jarre'a albo kończymy temat, oczywiście z uśmiechem i bez pretensji.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

05 lis 2012, 21:30

Jest niesamowicie trudno dać się sprowokować słowem. A jeszcze trudniej jest dać się sprowokować słowem pisanym na jakimś forum przez jakiegoś kogoś, kogo się nawet nie zna. :)

Oczywiście, że robimy ten remiks. :) Ja robię Oxygene 2, a ty jak wolisz. Choć aby było uczciwiej też proponuję Oxygene 2.
Awatar użytkownika
FL FAN
FL Studio User
FL Studio User

05 lis 2012, 21:51

Maver pisze:Jest niesamowicie trudno dać się sprowokować słowem. A jeszcze trudniej jest dać się sprowokować słowem pisanym na jakimś forum przez jakiegoś kogoś, kogo się nawet nie zna. :)

Oczywiście, że robimy ten remiks. :) Ja robię Oxygene 2, a ty jak wolisz. Choć aby było uczciwiej też proponuję Oxygene 2.

OK, ja miałem ochotę zrobić London Kid ale nie wiem czy na demo FL nawet ten utwór uda się zrobić. Postaram się zaskoczyć czymś. Jeśli ja kontra FL i mój słaby PC polegnę to dam znać że się "wysypałem" po drodze :( :(

Swoją drogą odważny jesteś i pewny siebie skoro chcesz się podjąc tego utworu. Także tutaj trzeba Ci przyznać, że mierzysz wysoko. Tak trzymać. To oczywiste że trzeba patrzeć na najlepszych - mam na myśli Pana JMJ, na którym wychowały i wzorowały się pokolenia.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

05 lis 2012, 22:41

Chodzi o to, że muzyka to jedyna rzecz w moim życiu o której jestem pewien, że nie robię źle.
Awatar użytkownika
FL FAN
FL Studio User
FL Studio User

06 lis 2012, 08:27

Właśnie miałem dawniej podobne przeświadczenie, teraz to z tym inaczej, bez sprzętu czuje się nieporadny, te wirtuale mi nie służą i robię z siebie tylko niepoważnego gościa przez to że się w to wkręciłem, no ale to jedyna namiastka jaką mogę dziś mieć więc lepsze to niż nic......ale marne to pocieszenie....

Może uda się zrobić London Kid, może inny, może któryś z "Randez - Vous" . albo inny przygnębiający kawałek jak "Equinoxe 2" albo "Wooloomooloo". Jakbym miał sprzęt to najchętniej od razu zabrałbym się za utwory z albumu Revolutions i Zoolook. Niestety to już przeszłość ... :-[
Awatar użytkownika
FL FAN
FL Studio User
FL Studio User

10 lis 2012, 10:18

Masz ten zaszczany cover Oxygene 2 i mów że dno jak w temacie z Terminatora2 i że cholera wie co....że melodii nie uda mi się ułożyć itp .....sam pewnie zrobiłeś lepsze dno.

http://soundcloud.com/getaway_black_monday/oxygene-ii-jmj-cover
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

10 lis 2012, 11:22

Ech, szkoda, że wrzuciłeś pierwszy i tak bez zapowiedzi. Lepiej by było jakbyśmy wrzucili razem pod koniec miesiąca. Ja jestem w trakcie miksu jeszcze i pewnie z tydzień mi zajmie zanim skończę. Narazie nie oceniam, nic nie mówię.
Awatar użytkownika
FL FAN
FL Studio User
FL Studio User

10 lis 2012, 12:28

Dałem teraz bo więcej już tu nie zajrzę i nie chciałem aby ktoś pomyślał, że nie starczyło mi odwagi na ten zaszczany cover.
Awatar użytkownika
Drumaholic
FL Studio User
FL Studio User

10 lis 2012, 13:19

FL FAN pisze:Dałem teraz bo więcej już tu nie zajrzę i nie chciałem aby ktoś pomyślał, że nie starczyło mi odwagi na ten zaszczany cover.

Ile Ty masz lat? Zachowanie godne dzieciaka, co mu ktoś foremkę do babek zajumał w piaskownicy ^^

Wróć do „Challenge”