Wirtualne Studio - Część 1

Awatar użytkownika
Mayk3l
FL Studio User
FL Studio User

Re: Wirtualne Studio - Część 1

09 lis 2012, 20:04

+ master

<na przemian twoja wersja i moja poprawka>
http://soundcloud.com/maykie/i-love-u-ahmadmurfatlar-mix

.flp ( ozone advanced 5 + L2 )
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0 zakupiona

09 lis 2012, 20:10

Boże, co wy robicie z tym kawałkiem? O.o Jaka masakra, jeszcze gorzej niż było, jebudu łubudu, jeden drugiemu poprawia master miksu, przesada. :D

Majkel, kurde, chociaż ty zrób to po ludzku.
Awatar użytkownika
Mayk3l
FL Studio User
FL Studio User

09 lis 2012, 20:17

W mixie Mahometa nie pokonałem dudniącej stopy i rozlewającego się reverb'u. Gitara była za głośno ale klej na środek załatwił sprawę. Duklajmery czy jak ty to nazwałeś wywaliłbym do tyłu i pierdolnął na jeden jakiś autopanning. Spróbuje po swojemu zmiksować jak wrócę do domu bo teraz mam do dyspozycji tylko laptop i słuchawki.

Maver pisze:=Jaka masakra, jeszcze gorzej niż było, jebudu łubudu

Podbiłem dół bo jak coś dudni to łatwiej to sprzedać hołocie puszczającej muzykę z telefonu :D
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

10 lis 2012, 11:53

Sam się wziąłem za robienie tego miksu bo nie chciało mi się wierzyć, że to takie trudne. Ale jak nie chcecie jeszcze słyszeć jak ja to rozwiązałem to poczekam jeszcze z tydzień aż spłynie więcej miksów. Dajcie znać czy chcecie teraz czy wolicie poczekać.
Awatar użytkownika
magnetic core
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 10.0.9

11 lis 2012, 09:26

Maver pisze:Sam się wziąłem za robienie tego miksu bo nie chciało mi się wierzyć, że to takie trudne. Ale jak nie chcecie jeszcze słyszeć jak ja to rozwiązałem to poczekam jeszcze z tydzień aż spłynie więcej miksów. Dajcie znać czy chcecie teraz czy wolicie poczekać.

Ja już wyczerpałem swój limit - chociaż wygląda mi on dopiero na jakieś półtora szansy ...hmmm... :D
Można poczekać jeszcze trochę - może ktoś jeszcze się dołączy .
Awatar użytkownika
gilczas
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 10

11 lis 2012, 17:39

mysle ze mozemy poczekac, ale jestem ciekawy jak ty to zrobiles :)
Awatar użytkownika
AhmadMurfatlar
FL Studio Helper
FL Studio Helper
Kontaktowanie:

11 lis 2012, 21:49

Dziękuję za opinię. Klient prosi o zmiksowanie (bez opisania swoich preferencji lub podania nagrania wzorcowego), więc miksuje wedle własnego uznania.
Po przeczytaniu uwag podszedłem po raz drugi i ostatni, żeby nie przedłużać fazy.
Wprowadziłem trochę zmian wynikających z Twoich uwag oraz kilka od siebie.
Przede wszystkim mniej pogłosu i inne podejście do perkusji. Schowałem też lekko cymbały strunowe. Gitara dalej wyeksponowana, ponieważ chciałem aby był jakiś motyw przewodni. Jak ściszałem, było dziwnnie.
W poprzednim miksie nie ruszyłem nawet korektorów do werbli, bo zapomniałem o nich (!), a były potrzebne.
Miks pozostaje miksem, nie ma żadnego masteringu poza wzmocnieniem sumy i nieznaczym ściągnieciem buły jednym filtrem w korektorze.

Więcej nie wyciągnę (i tu mój excuse:), bo ni monitorów nie mam, ni akustyki (słucham w 3 miejscach pokoju, oceniam i idę na kompromis) oraz jest dla mnie nowością pracować tylko i wył. z pomocą wtyczek pokładowych.
Jestem serio zadowolony, że powstał ten temat na tym forum, ponieważ poczułem, że jest coś tu do zrobienia. Po drugie mogłem doświadczyć czegoś nowego pracując z wtyczkami FL-owymi oraz po trzecie mogłem czegoś się przy tym nauczyć. Mam świadomość brzmienia swoich prac, ale ocena osób postronnych jest dla mnie ważna, bo to zawsze inna perspektywa.

Nowa wersja
http://soundcloud.com/piotrkowalkowski/i-love-u-2

.flp

Poprzednia wersja
http://soundcloud.com/piotrkowalkowski/i-love-u

Również czekam na pozostałe prace a w tym Twoją
Ciekawi mnie co można zrobić z tymi ścieżkami

Pozdrawiam

P.S. KLIK - jakby ktoś jeszcze potrzebował 16 bitowych ścieżek (41MB)
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

12 lis 2012, 00:50

O niebo lepiej. W zasadzie w tej chwili to już kwestia gustu ponieważ nie popełniłeś żadnego dyskwalifikującego błędu za wyjątkiem jednego może. Gdzieś zniknął dół. Bass diabli wzięli. :)

Poza tym mix brzmi dobrze. Aceptowalnie. Na pewno wielu powie, że jest w zupełności wystarczający. Ja osobiście jednak zażądałbym od inżyniera dźwięku kosmetycznych poprawek:

- haty wyraźniej
- pady równiej
- side snare wyeksponować nieco
- i naprawić Pad_layer_4 bo pojawiły się na nim jakieś dziwne dystorsje...

Reszta (np. EQ stopy, werbla i dulcimera) to osobiste widzimisię raczej. Panorama również w tym wypadku. Porównując twój mix z moim jedni wybraliby ten drugi tamten.

PS. Taka historia. Jak byłem dzieciak - tak z 7-9 lat - to przychodziłem do kumpla z bloku słuchać muzyki na jego wypasionej, niemieckiej wieży. No i lubiliśmy się bawić suwakami od equalizera. I mnie zawsze dziwiło, że kumpel ściągał te suwaki w prawo w dół, tzn. budował pochyłą odcinając górne częstotliwości prawie do połowy. Ja natomiast wprost przeciwnie - wszystkie pasma od połowy wzwyż podbijałem w górę, a on z kolei twierdził, że tak mu przeszkadza. Do dziś jest dla mnie zaskakujące jak bardzo odmienne mogą być preferencje składowych miksu i zastanawiam się jak bardzo moje ucho wpływa na to co robię.
Awatar użytkownika
Mayk3l
FL Studio User
FL Studio User

12 lis 2012, 01:59

Maver pisze:PS. Taka historia. Jak byłem dzieciak - tak z 7-9 lat - to przychodziłem do kumpla z bloku słuchać muzyki na jego wypasionej, niemieckiej wieży. No i lubiliśmy się bawić suwakami od equalizera. I mnie zawsze dziwiło, że kumpel ściągał te suwaki w prawo w dół, tzn. budował pochyłą odcinając górne częstotliwości prawie do połowy. Ja natomiast wprost przeciwnie - wszystkie pasma od połowy wzwyż podbijałem w górę, a on z kolei twierdził, że tak mu przeszkadza. Do dziś jest dla mnie zaskakujące jak bardzo odmienne mogą być preferencje składowych miksu i zastanawiam się jak bardzo moje ucho wpływa na to co robię.

Poruszyłeś fajny temat.

Ja od dziecka na winampie podbijałem te najniższe i te najwyższe częstotliwości. Z kolei środek obniżałem.

Obrazek
Bez takiego ustawienia nie potrafiłem słuchać muzyki. Mocny bass + powietrze. Bez środka utwory brzmią dla mnie "gładko" i milutko dla ucha.

Odkąd zacząłem bawić się w produkcję praktycznie nie ruszam equalizera przy słuchaniu muzyki.
Awatar użytkownika
AhmadMurfatlar
FL Studio Helper
FL Studio Helper
Kontaktowanie:

15 lis 2012, 19:57

To mamy podobne zdanie. Miks jako tako prawidłowy (chociaż nudny i płytki), ale że każdy kawałek można miksować na wiele sposobów, reszta jest kwestią gustu. Dół zanikł, racja, ale miało być ostatnie podejście i zostawiam kawałek takim jakim jest obecnie. Na padzie pojawiły się jak to określiłeś - dystorsje - ponieważ ze względu na oryginalnie zmulone brzmienie, chciałem uczynić je wyraźniejszymi poprzez dodanie harmonicznych.

Dzięki za ocenę

Ja (i pewnie inni też) dalej czekam na Twój miks oraz pozostałych, którzy się zadeklarowali. No chociaż żeby jeszcze ze 2 się pojawiły. Ktoś się jeszcze podejmuje? Temat coś ucichł, a warto robić takie ćwiczenia, bo pewnie nie wielu z tego forum robi takie dziwne podkłady jak ten, więc miksowanie czegoś takiego będzie rozwijające. Wgl, warto miksować różne rzeczy, bo dzięki temu słuch nie śpi. Nie jest tym samym miksować tylko i wyłącznie własną muzykę nawet, jeśli 6h dziennie. Można zrobić coś dla siebie jak i dla innych dzięki temu, że projekty tego miksu są kompatybilne dla wszystkich użytkowników - o czym zresztą wspominano na początku tematu.
Pozdro
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11

16 lis 2012, 14:03

Jutro, ew. w niedziele wrzucę swój, więc możecie jeszcze poczekać.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

18 lis 2012, 17:23

Ok, czas na mnie. To jest mix według mnie.

http://soundcloud.com/maver/maver-i-love-you-mix/s-94OWX

Nie wrzucę jeszcze projektu żeby nie było zgapiania. Powiedzmy, że wrzucę za tydzień. Poczekamy jeszcze na spóźnialskich.
Awatar użytkownika
magnetic core
FL Studio User
FL Studio User

19 lis 2012, 09:15

Reasumując od siebie obecny stan mix-ów .

Zacznę od mojego bo raczej :D najgorzej wypada .
Nie podoba mi się że czuć to pływanie utworu i kick mógłby być pełniejszy .
Panorama hihatów może mogła by być o połowę bardziej do środka .

Bądź co bądź te niedomagania to (nieudany) efekt pozbycia się niskich tonów na czym tylko się da .
(dopiero wczoraj obadałem w pełni co można zrobić z FL EQ (rysowanie grzbietu))

Kolejne utwory :
anonimowego
gilczasa
ahmada
mavera

....specjalnie nie odbiegają od siebie i raczej byłaby to kwestia gustu .
Poniekąd są drobne niuanse na podstawie których można wybrać najlepszy mix .

Myślę że w ostatnim miksie Ahmada lepiej wypada dopasowanie opóźnienia delay na gitarze niż
u Mavera .

Tyle ode mnie .
Pozdr .
Awatar użytkownika
7Days
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

19 lis 2012, 22:04

Heh, ciekawe kto wyniesie coś z tej zabawy.
Awatar użytkownika
magnetic core
FL Studio User
FL Studio User

20 lis 2012, 12:46

7Days pisze:Heh, ciekawe kto wyniesie coś z tej zabawy.

Oprócz tego że trzeba kreatywnie uporać się z wymagającym zadaniem , jest też pewien całkiem przyzwoity efekt uboczny .
Przy odrobinie cierpliwości można porównać jakość swojego zestawu odsłuchowego .

.....para głośników trójdrożnych które to składałem od surowej płyty wiórowej po zwrotnice - wypada na tyle dobrze że mogę być zadowolony ....pół roku żmudnej roboty :D .
Awatar użytkownika
AhmadMurfatlar
FL Studio Helper
FL Studio Helper
Kontaktowanie:

20 lis 2012, 20:25

7Days pisze:Heh, ciekawe kto wyniesie coś z tej zabawy.

Ja już pisałem co wyniosłem, więc jest co najmniej jedna taka osoba :-]
mario1990
FL Studio User
FL Studio User

24 lis 2012, 17:46

Wersja ode mnie:
Elapsed time: 6 hours 32 min

http://soundcloud.com/mariusz-b/maver-i-love-you-pre-ver-mix

Tak na szybkości, późno wziąłem udział, ale jak już spróbowałem to się oderwać nie mogłem :) Projektu nie przesyłam, bo nie chcę przerazić nikogo tą Chińszczyzną jaką porobiłem :P No ale cóż jak tylko FL'owski stuff to trzeba było pokombinować :) Jak ktoś stwierdzi, że to co wyszło warte jest obejrzenia projektu - to prześlę :)

BTW: Brzmi to bardzo ekserymentalnie, bo w wiele funkcji się zabawiałem pierwszy raz, także mocno edukacyjnie podszedłem do tego, ale dzięki projektowi wiele się nauczyłem. Dzięki Maver. Mam nadzieję, że się takie coś jeszcze pojawi, bo taka obróbka gotowego materiału jest zajebista! :)
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

27 lis 2012, 00:42

mario1990 pisze:jak już spróbowałem to się oderwać nie mogłem

Mam podobnie. Strasznie lubię miksować.

Miks nie najlepszy okazuje się. Słychać to zwłaszcza gdy wchodzi bass a potem pady. Dźwięki za bardzo zlewają się w całość. Pompka na padach chyba też nie na miejscu. Zmasakrowałeś też perkusję. Gitara wyszła jeszcze jak cię mogę.

Da się dotrwać do końca ale ja bym czegoś takiego nie zaakceptował jako klient który płaci kasę.
mario1990
FL Studio User
FL Studio User

27 lis 2012, 17:49

Kurcze tak się zadurzyłem podczas obróbki, że zapomniałem, że idea była aby zadowolić nie siebie tylko Ciebie :P

Myślę, że znajdę jeszcze czas na jakieś pieszczenie tego, bo zarówno mixowanie fajne jak i podany prawie jak na tacy materiał.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

29 lis 2012, 02:33

Ja wrzucam mój projekt.

https://docs.google.com/open?id=0B46Spc ... U1qeEthZFk

Nie oczekujcie żadnych fajerwerków. W tym zadaniu chodziło przede wszystkim o ustalenie właściwej głośności i odpowiednią equalizację, dlatego najbardziej proponuję zwrócić uwagę na equalizery i ewentualnie kompresory.

A niedługo następny materiał i kolejna część wirtualnego studia.

Wróć do „Challenge”