Wirtualne Studio - Część 1

anonim0wy
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: XXL 9.0.0

Re: Wirtualne Studio - Część 1

08 lis 2012, 23:34

Paaanie nie ma problemu, da sie naprawić. Co do tych padów to jak sobie klient życzy? Głośniej? Ciszej? Szerzej? Ostrzej, lżej, cieplej, chłodniej? Gitarke postaramy sie podgłośnić rówocześnie eqalizując. Ma być bardziej padowo/syntetycznie czy gitarka ma zdecydowanie wysuwać się na pierwszy plan? Perkusja ma być ostrzejsza czy łagodniejsza? Sprawdzał Pan projekt FLP? Jakieś sugestie?
Jedno zdanie co do głośności perkusji. Zapewne bierze się to z moich predyspozycji, ogólnie zajmuje się rapem a tam perka zazwyczaj jest najmocniejsza no ale nasz Klient nasz Pan.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:D
Tak BTW jest jeszcze trzeci mix we wcześniejszych postach, myślę że będziesz z niego równie zadowolony co z tych :D
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:
Wersja FL: 10.0 zakupiona

09 lis 2012, 01:05

Ma być równo. Ot cały wymóg.

A co do projektów - wrzucajcie je dopiero gdy miks otrzyma pozytywne opinie. Tak będzie lepiej, myślę.
Awatar użytkownika
magnetic core
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 10.0.9

09 lis 2012, 08:12

:D
Tak BTW jest jeszcze trzeci mix we wcześniejszych postach, myślę że będziesz z niego równie zadowolony co z tych :D

No przypomnę że zniknąłem we wcześniejszych postach - ale jestem .

U mnie to gitara powinna znacznie lepiej wypadać - nie jest tak przygnieciona i nawet poczułem w niej jakąś taką - hmmm.....chwilę uniesienia .

Na resztę różnic pomiędzy trzema obecnymi miksami trzeba mieć subtelne ucho - ale są .

Nuuu czekam :D .
Awatar użytkownika
gilczas
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 10

09 lis 2012, 12:12

Łatwiej jest oceniać innych, bo patrzy się na to co zrobili tak jakby świeżym uchem, pozatym wydaje mi sie ze za szybko wrzucilismy nasze miksy. Mysle ze zrobiony miks trzeba pare razy odsluchac poprzedzajac odsluch dluzszymi przerwami. Sluchajac czegos w kolko ucho jakos tak sie przyzwyczaja do dziekow i obiektywna ocena swojej pracy jest zaburzona. Pozatym rozumiem rozgoryczenie i opinie Mavera, ale trzeba pamietac ze wiekszosc osób tutaj to nie wyksztalceni inzynierowie czy realizatorzy dzwieku, tylko samouki.

A to moje drugie podejscie:

http://soundcloud.com/pavel69vybz/i-love-konkurs-miks2

http://speedy.sh/w5eTf/I-love-konkurs-miks.flp

O0

pozdro, prosze o opinie co nalezalo by zmienic... :)
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

09 lis 2012, 12:57

Dwa podejścia to max. Nie możecie w kółko i w kółko poprawiać bo klient już machnął ręką i poszedł. Ma być dobrze za pierwszym razem, ewentualnie za drugim po jakichś sugestiach.

Spojrzałem w projekty.

@gilczas - nawet nie wysłałeś ścieżek osobno na mikser. Prawie każda ścieżka wymagała drobnej equalizacji. Drugie podejście lepsze ale to wciąż nie to. Poziomowanie głośności ci nie wyszło. Za duża kompresja na padach.

@anonimowy - reverb którego nie słychać to nie reverb. Dobry pomysł z delayem na gitarze, ale znów - nie słychać go. Pad A oraz Bass były podchwytliwe. Trzeba było się zastanowić co i jak wysoko powinno grać.
Awatar użytkownika
gilczas
FL Studio User
FL Studio User

09 lis 2012, 13:01

wszystkie sciezki oprocz hihatow maja swoj osobny kanal na mikserze, wiec nie wiem co masz na mysli mowiac ze nie wyslalem sicezek osobno na mikser...? Wydaje mi sie ze ten utwór i tak lepiej brzmial nie bedzie, chcialbym zobaczyc takze tą tak jakby idealna wersje stworzoną przez Ciebie Maver, na koniec konkursu mysle ze moglbys nam ja przedstawic :)
Awatar użytkownika
magnetic core
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 10.0.9

09 lis 2012, 13:51

Maver chyba się na mnie wkurzył - nie wiedzieć czemu .
Może dla tego że coś za szybko wrzuciłem tą poprawkę .
Ta poprawka to jest dobrych kilka godzin wytężonej pracy - a zacząłem ją już nawet zanim Maver zdecydował że powiniennem ją zrobić .
Pad A oraz Bass były podchwytliwe.

"I tu leży zwierz pogrzebany"
Musiało być coś nie tak . Tyle ścieżek upakowanych jedna nad drugą - było to nawet przyczyną że pierwszego tracka zacząłem układać zupełnie inaczej , wbrew temu że wyraźnie było widać iż ścieżki układają się w określoną melodię .

Heeh ...te podpuchy . ::)

W ostatnim tracku gilczasa chyba dało by się zrobić/dołożyć i usłyszeć jeszcze Pad layer_B .
W moim sam już słyszę że utwór pływa tak jakoś .
Awatar użytkownika
gilczas
FL Studio User
FL Studio User

09 lis 2012, 13:58

moze i tak, ja juz wrzucilem dwie próbki :) wiecej nie moge :) wogule dziwny ten kawalek, co za muza nie wiadomo... close hat 1 to taki wkurzajacy dzwięk :P
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

09 lis 2012, 14:25

@magnetic core - nie wkurzył, tylko nie miałem pojęcia, że wrzuciłeś poprawkę. Takie rzeczy robi się w osobnych postach bo ja nie czytam za każdem razem całego wątku.

Tobie też nie wyszło jak należy. Jako klient gdybym otrzymał taką ofertę nie zawracałbym sobie więcej głowy takim studiem. Miks jest zmasakrowany. Patrzę w projekt. Na kicku przesadzona kompresja. Haty za głośno, snare też... czekaj, ty w ogóle nie wypoziomowałeś perkusji. W dodatku przesadziłeś z panoramą hatów. Ani jeden nie gra po środku. Źle, źle, źle... To się nie nadaje do słuchania.
Awatar użytkownika
AhmadMurfatlar
FL Studio Helper
FL Studio Helper
Kontaktowanie:

09 lis 2012, 17:07

Awatar użytkownika
gilczas
FL Studio User
FL Studio User

09 lis 2012, 17:25

podoba mi sie ten miks... najlepszy jak do tej pory :) szacuneczek :) hehe
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11

09 lis 2012, 17:34

Jeśli ktoś raczyłby wyeksportować ścieżki do 16 bitowych wavów to chętnie wezme udział, korzystam z mobilnego internetu od Playa i każdy megabajt jest na wagę złota a 200 mb paczka jest trochę duża jak na takie limity transferu. Ubytku jakości strasznego nie będzie, a jeśli będzie, to tylko utrudni mi zadanie.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

09 lis 2012, 18:10

@AhmadMurfatlar - o wiele lepiej niż poprzednicy. Nie jest doskonale oczywiście i już mówię dlaczego. Jako potencjalny klient nie byłbym zadowolony rockowym podejściem perkusji. Jest też za dużo kompresji i reverbu choć wiem, że chciałeś dobrze. Natomiast bardzo podoba mi się jak podszedłeś do tematu padów (tych górnych zwłaszcza). Dobrze pracują, ładnie brzmią, jest panorama. Szczególnie też podoba mi się to co zrobiłeś z gitarą. Jest wprawdzie ciut za głośno ale reverb i delay są tu jak najbardziej na miejscu. Zbyt wyeksponowany jest natomiast dulcimer, zwłaszcza w końcówce, jest zdecydowanie za głośno. Spojrzałem też w projekt. Widać że umiesz obsługiwać FLa. :)

Całość jest jeszcze daleka od w pełni komfortowego odsłuchu i nie zasługuje na miano najlepszego miksu jaki można zrobić, ale jest zdecydowanie krokiem na przód w tych zawodach.

Czekamy na największych rekinów. :)

EDIT:

Jeśli ktoś raczyłby wyeksportować ścieżki do 16 bitowych wavów to chętnie wezme udział, korzystam z mobilnego internetu od Playa i każdy megabajt jest na wagę złota a 200 mb paczka jest trochę duża jak na takie limity transferu. Ubytku jakości strasznego nie będzie, a jeśli będzie, to tylko utrudni mi zadanie.

Powiedziałem już Maverowi. 16-bitowe ścieżki są w drodze.
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

09 lis 2012, 18:16

@Ahmed wysłał, podziękował.
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

09 lis 2012, 19:16

Podbije jeszcze chamsko jednym postem: jak wygląda sprawa kompatybilności projektów z 10.6 z poprzednimi wersjami? Pracuje na najnowszej becie i mam obawy, że komuś się nie otworzy, bo miałem już u siebie taką sytuacje gdy próbowałem otwierać projekt z bety na dzisiątce. Pytam, żeby nie było później problemów.
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

09 lis 2012, 19:30

A wiesz, że nie wiem? Ja mam 10.0.9 i jak narazie wszystkie mi chodzą. Wyślij mi jakiś próbny projekt. Zobaczymy czy otworzę.
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

09 lis 2012, 19:38

Awatar użytkownika
gilczas
FL Studio User
FL Studio User

09 lis 2012, 19:42

mi wyskoczyla tylko wiadomosc ze projekt zostal utworzony nowsza wersja 10.06, a moja jest 10.02, ale sie otworzylo i gralo :)
Awatar użytkownika
Maver
FL Studio User
FL Studio User
Kontaktowanie:

09 lis 2012, 19:43

Ej, tam masz fałsz w tej melodii. Ale tak jak gilczas - otwiera normalnie tylko pyta czy na pewno.
Awatar użytkownika
belothar
FL Studio User
FL Studio User

09 lis 2012, 19:47

Ej, tam masz fałsz w tej melodii

:(

Skoro ładnie wszystko chodzi to ok.

Wróć do „Challenge”