Interface muzyczny do 400 zł

Tu możesz zadać pytanie odnośnie sprzętu, dowiedzieć się co jest w zasięgu Twojego portfela i pochwalić się nową zabawką.
Hussek
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11

Interface muzyczny do 400 zł

12 lip 2015, 22:09

Witajcie!

Czy znacie może jakieś w miare dobre, polecane interfejsy muzyczne do 400 zł?
Budżet dość ograniczony ale mam do wydania jeszcze pieniądze na FL Studio.

W sumie muzykę tworzę tylko i wyłącznie na słuchawkach iż nie mam innej możliwości.
Albo hałas, bądź też przeszkadzanie znajomym ponieważ muszę mieszkać w internacie ze względu na naukę i brak możliwości dojazdu.
A że często siedzę na fl studio to z 5 początków piosenek są do wyrzucenia a 1 do dokończenia więc nie dziwie się, że im przeszkadza.

Poza tym ja Dubstep, glitch hop, neurofunk i tak dalej a oni jak to u nas rap oraz electro, więc gatunki odmienne.

Interfejs tani tak do 400 zł ponieważ jak pisałem po długim czasie "testów" chcem kupić FL oryginalne.
Często współpracuje z różnymi ludźmi którzy mają takowe i projekty niestety się crashują.
Dlatego na interface zostaje mi 400 zł a jak na razie mi taki wystarczy, z czasem być może jak zainwestuje (ponieważ póki co daleko od miasta mając 17 lat trudno zarobić) to zgłoszę się do was :)

Myślałem na tymi:

- Audiotrak PRODIGY CUBE
http://www.mp3store.pl/article/audiotra ... 11305.html

- oraz zachwalany Focusrite Scarlett Solo
http://muzyczny.pl/154088_Focusrite-Sca ... =reklama11

Interface koniecznie na USB iż do to laptopa. Jak pisałem podpinane będą głównie słuchawki, większe zestawy tylko czasami do imprez.
Niepotrzebuje profesjonalnego sprzętu na chwilę obecą, również ze względu na cenę.
Chciałbym jedynie moje piosenki bardziej dopracować pod względem masteringu oraz ogólnie do posłuchania lepszej jakości utworów.
Na integrze (co prawda z DTS o.O) co teraz mam nową iż nowy laptop muzyki o dziwo da się posłuchać. DTS od toshiby daje fajne basy, nawet dobre tony średnie i wysokie, oraz otaczającą przestrzeń.
Niestety wiadomo kompresora nie ma sensu na niej używać, praktycznie nie widać efektu, jedynie jak się pokrętłem przesunie na maksymalny i mininalny gain :D
Coś tam słychać więc "masteringuje" ale z interface byłoby dużo lepiej. Pracowałem co prawda na zewnętrznej karcie dźwiękowej u kolegi, jakaś tam sound blaster którą za 200 euro kupił więc nie najgorsza i efekt jest oszałamiający.
Czułem jakbym nie te słuchawki miał :D

PS: Słuchawki na minijack 3.5 z złotym wtykiem.
Różne, czasami AKG K 240 Studio ale głównie Skullcandy Crusher.
Co prawda na laptopie te pierwsze brzmią nieco lepiej ale na tej karcie u kolegi Skullcandy jednak przewyższają.

Znam opinie na temat skullcandy dlatego nie chciałem ich sam z resztą brać. Firma wybiła się na kolorowych słuchaweczkach z "dobrym bassem" który niestety tak samo g******e jak beatsy przytłaczały resztę.
Jednak z czasem firma poszła po rozum do głowy i zaprzestali skupiać się głównie na wyglądzie, a na dźwięku. Nowe opracowane przetworniki rex40 jak dla mnie i dla innych (iż pierw przed kupnem dałem do sprawdzenia videotesty.pl i rooshken na YouTube który zajmuje się głównie słuchawkami) są naprawdę dobre. Zmieniły postrzeganie firmy Skullcandy jako zabaweczki. One naprawdę dają dobry dźwięk w każdym paśmie. A razem z drugą parą przetworników Sensation55 dają naprawdę głęboki bass jak z sobwoofera (podobno w słuchawki wmontowany) który lubie słuchać a nie mam możliwości często, nie przytłumiając przy tym wokalu i instrumentów, które są oddzielnie dobrze słyszalne, nie wykluczające się nawzajem. Przez te nowe przetworniki o dziwo polubiłem tę firmę. Chciałem sobie sprawić Mix Mastery ale za tą cenę (no niestety sporo przesadzają tak jak beatsy) wole zainwestować w interface i FL :D
Więc najpierw proszę się zapoznać z nowszymi modelami jak crusher, aviator czy mixmaster a dopiero później krytykować z tymi którymi znacie wszyscy, czyli Hesh. Przez nie plama pozostaje nadal.
Tak czy siak mi wystarczają na moje aktualne potrzeby, Skrillex robił album "Scary Monsters And Nice Sprites" ma beatsach oraz integrze i dał radę :D nie wjeżdżajmy na ten temat...

Czy warto się zainteresować tymi interfejsami czy może coś innego w tej cenie?
Przypominam 400 zł.

Liczę na normalne odpowiedzi :P
Awatar użytkownika
Kaper
Global Moderator
Global Moderator
Wersja FL: 1 XS

Re: Interface muzyczny do 400 zł

12 lip 2015, 23:23

osobiscie w tej cenie bralbym solo :) znajomi uzywaja scarleta i nie maja z tymi interfejsami problemow wiec mysle, ze to sprzet sprawdzony i wart ceny ;)
Hussek
FL Studio User
FL Studio User
Wersja FL: 11

Re: Interface muzyczny do 400 zł

13 lip 2015, 09:17

Po analizie opinii na różnych sklepach również stwierdzam, że na początek będzie ok :)
Dzięki za szybką odpowiedź, pozdrawiam!

Wróć do „Hardware”